banner6

Özgürgün, 200 bin sterlinlik çek yazdı

banner37

Hatice Dilek Karakuzu, ‘250 bin sterlinlik boşanma hükmünü yerine getirmediği’ ve “Hileli mal devri yaptığı’ gerekçesiyle ayrıldığı eşi Hüseyin Özgürgün’ün aleyhine açtığı davaları geri çekti

Özgürgün, 200 bin sterlinlik çek yazdı
banner151 banner143

Hatice Dilek Karakuzu, ‘250 bin sterlinlik boşanma hükmünü yerine getirmediği’ ve ‘Hileli mal devri yaptığı’ gerekçesiyle ayrıldığı eşi eski Başbakan, UBP Genel Başkanı ve Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün, aleyhine Lefkoşa ve Girne kaza mahkemelerinde açtığı davaları geri çekti.

KIBRIS’a açıklama yapan Dilek Karakuzu’nun avukatı Boysan Boyra, “Dilek Karakuzu, 50 bin sterlini bağışladı. Özgürgün, 200 bin sterlini banka çekiyle ödedi. Özgürgün, haciz edilen arabasını da alacak. Davalar geri çekildi. Taraflar uzlaştı” dedi.

Hüseyin Özgürgün’ün avukatı Şefik Aşçıoğulları da, davada iki tarafın karşılıklı olarak uzlaştığını ve davaların geri çekildiğini açıkladı. Aşçıoğulları, uzlaşı sonrasında davaların geri çekildiğini belirtmekle yetindi ve uzlaşmanın ne şekilde sağlandığı hususunda herhangi bir bilgi vermeyi reddetti.

Hatırlanacağı üzere, Hatice Dilek Karakuzu, Hüseyin Özgürgün’ün Gönyeli’deki taşınmaz malı, hükümlü borcu ödememek amacıyla hileyle Hacı Mullali’nin iki kızına devrettiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi, evin satılmaması için ara emri kararı vermişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 10:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104