Özgürgün: Halkımız, belediye başkanlarına bir şans daha verdi

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, seçimi değerlendirdi.

banner87
Özgürgün: Halkımız, belediye başkanlarına bir şans daha verdi
banner90
banner99

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün; seçimi değerlendirdi, halkın belediye başkanlarını değiştirme yönünde bir eğilimi olmadığını dile getirdi.

Özgürgün, bir önceki yerel seçimlerde olduğu gibi bu yılda da katılım oranlarında bir değişiklik olmadığını söyledi.

Tüm belediye başkanlarında bir değişiklik görülmediğini dile getiren Özgürgün, “Halkımızın, belediye başkanlarını değiştirme yönünde bir irade ortaya koymadığı görünüyor. Halk, belediye başkanlarına bir şans daha verdi. Belediye başkanlarının geneli yerlerini koruyor” dedi.

UBP’nin genel olarak oylarını koruduğunu hatta arttırdığının da gözlemlendiğini belirten Özgürgün, seçim sonuçlarını parti içinde değerlendireceklerini ifade etti.

UBP’nin herhangi bir ittifakla seçime girmediğini belirten Hüseyin Özgürgün, diğer partilerin birçok yerde ittifaklarla karşılarına çıktığının altını çizdi.

Dört koalisyon ortağının birçok yerde birlikte hareket ettiği ifade eden Özgürgün, partisinin ise kendi adaylarıyla seçime girdiğini söyledi.

Partisinin Lefkoşa’da aldığı oy oranını da değerlendiren Özgürgün, daha iddialı olduğumuzu düşünüyorduk ve daha önde olmayı bekliyorduk ancak “karşımızda çok güçlü bir ittifak oluşmuş durumdaydı. Bütün partiler birleştikten sonra bu sonuç normaldi…” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108