Özgürgün: Kadınların her alanda yükselmesi memnuniyet verici

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, kadın girişimcilerin desteklenmesi ve kadın girişimcilere öncelik tanınması konusunda yasal düzenlemelerin ele alındığını açıkladı.

banner87
Özgürgün: Kadınların her alanda yükselmesi memnuniyet verici
banner90
banner99

Kadınların her alanda olduğu gibi çalışma hayatında da başarılı şekilde yer alabilmesi için engellerin kaldırılması gerektiğini kaydeden Özgürgün, “Kadınlara hak ettikleri değerin gösterilmesi ve geleceğe güvenle bakmasının sağlanması herkesin görevidir” dedi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle mesaj yayınladı.

Özgürgün mesajında, “Hükümet olarak bizlere düşen en büyük görev, kadınlarımızın hayatın her alanında eşit koşullarda yer almalarını, kadın haklarının korunarak iyileştirilmesini, kadına karşı şiddetin önüne geçilmesini, kadınların toplumda hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamaktır” ifadesine yer verdi.

Kıbrıs Türk kadınının aile ve toplum hayatındaki yerine de işaret eden Başbakan Özgürgün, “Kadınlarımızın mücadele yıllarında gösterdikleri dirayet ve fedakarlıklar takdire şayandır” dedi.

Kıbrıs Türk kadınının tüm zorluklara göğüs gerdiğini de belirten Özgürgün, “Kadınlarımızın, bugün bir anne, bir eş, bir evlat olarak üstlendikleri görevlerin yanı sıra siyaset, iş hayatı ve her alanda yükseldiklerini, toplumun geleceğine yön verdiklerini memnuniyetle görmekteyiz” ifadesine yer verdi.

Başbakan Özgürgün, tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten duygularla kutladığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75