banner6

Özgürgün: Kuzeyde devlet bulunduğunu yabancı diplomatlar kabul ediyor

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, yok olma noktasına gelmiş bir halkın bugün devlet kurarak dünyada yerini aldığını, yurt dışında adanın kuzeyinde bir devlet bulunduğunu yabancı diplomatların da kabul ettiğini söyledi. Özgürgün, Kıbrıs Rum tarafının yaptığı siyasi kulisler nedeniyle KKTC’nin gereken tanınmışlığı elde edemediğini vurguladı.

Özgürgün: Kuzeyde devlet bulunduğunu yabancı diplomatlar kabul ediyor
banner99

Başlatılan çalışmaların değişen hükümetler tarafından sürdürülmesinin, siyasi partilerin birlik beraberlik göstermesinin önemini de vurgulayan Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkının geleceği birlik  beraberlikle mümkündür. Bu ancak toprağa sahip çıkılmasıyla mümkündür” dedi.

Görneç -Alevkayası yolunda incelemelerde bulundu

Özgürgün, yapımı tamamlanan, Girne sahillerini Mesarya’ya bağlayan, 5.5 km uzunluğundaki Görneç -Alevkayası yolunda incelemelerde bulundu. Görneç Kültür ve Spor Kulübü’nde köylüyle de bir araya gelen Özgürgün’e ziyarette bazı bakanlar da eşlik etti.

Özgürgün, Görneç Kültür ve Spor Kulübü’nde yaptığı konuşmada, Görneç ve Mesarya’daki en büyük sıkıntılarının başında altyapı geldiğini, Mesarya’nın hizmet götürülecek öncelikli bölgelerden biri olduğunu kaydetti.

“Her yere ayak basmak en büyük hedeflerimden biridir”

Tüm bölgeleri ziyaret ederek sorunları ve ihtiyaçları yerinde görmeye ve dinlemeye çalıştığını ifade eden Özgürgün, “Her yere ayak basmak en büyük hedeflerimden biridir” dedi.

Mesarya ve diğer bölgeler için hazırlanan projelerin hayata geçirilmesinin de öncelikleri arasında olduğunu kaydeden Özgürgün, üreticinin toprağa sahip çıkması, hükümetin de gereken desteği vermesi halinde gelişmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Görneç-Alevkayası yolunun köy için önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Özgürgün, kalıcı yatırımları yapmanın en önemli hedefleri  olduğunu kaydetti.

Projeleri sayısal ve maddi açıdan arttırdıklarını kaydeden Özgürgün, stad, yol, liman ve sağlık alanındaki yatırımların ilgili bakanlıklar tarafından yakın zamanda açıklanacağını söyledi.

Özgürgün, “Topraklara sahip çıkmak yatırımla olur” dedi.

Dürüst: Görneç artık çıkmaz sokak değil

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ise, yolun Mesarya’yı Girne sahillerine bağladığını, turizme hizmet edecek, Görneç’i çıkmaz sokak olmaktan çıkaracak bir yol olduğunu söyledi.

Muhtar Nevzat Akçagil de, köylünün başlıca geçim kaynağının çiftçilik ve hayvancılık olduğunu belirterek mandıralar bölgesinde elektrik ve asfaltlama için destek talep etti.

banner134

Kıbrıs konusuna da değinen Akçagil, Türkiye’nin garantörlüğünün devamı istediklerini söyledi. Akçagil, yol yapımında katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104