Özgürgün: Sendika yönetimleri hadlerini aştı

banner37

UBP Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Cumhuriyet Meclisi'nde “Öğretmenler Değişiklik Yasa Önerisi”nde görüşlerinin olumlu olduğunu, komitede düzenleme yapılacağını, diğer sendikalarla ilgili düzenlemenin de geleceğini kaydetti.

Özgürgün: Sendika yönetimleri hadlerini aştı
banner90
banner8

Sendikacılığın gerekleri dışına çıkan sendikacılar olduğunu, dolayısıyla bunda hükümet ve meclisin sorumluluğu olduğunu söyleyen Özgürgün, “Bazı sendika yönetimleri hadlerini aşmıştır” dedi.

İntikam almanın söz konusu olmadığını, bu konunun uzun zamandır konuşulmakta olduğunu dile getiren Özgürgün, “Bu meclis iradesiyle yapılacak bir düzenlemedir” dedi.

Özgürgün'ün konuşmasının ardından tezkere oyçokluğuyla kabul edildi.

banner134
Yasa önerisinin genel gerekçesi...

Yasa önerisinin genel gerekçesinde, “Öğretmenlerin bağlı bulundukları en çok üyeye sahip iki sendikanın her birinin yetkili organlarınca atanacak üç yöneticisine görevleri süresince ödenekli izin verilmesinin, öğretmenlik hizmeti vermek üzere istihdam edilen bu kişilerin mesleklerini icra etmelerine engel olduğu ve eğitim öğretim faaliyet ve hizmetlerinin aksamaması için bu kişilerin görevini yapmak üzere yeni istihdamlar yapılmasını zorunlu kıldığı” ifade edilerek , bu durumun kamu maliyesine de ek yük getirdiği ve bu yasa önerisinin, bu sakıncaların ortadan kaldırılması amacıyla hazırlandığı belirtiliyor.

Daha sonra Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesinin ivedilikle görüşülen KKTC ile TC Hükümeti Arasında Enerji Alanında İşbirliğine İlişkin Anlaşmaya (Onay) Yasa Tasarısının Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi görüşülerek, oyçokluğuyla kabul edildi.

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu 2017 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi, oybirliğiyle kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75