Özgürgün’den sitem

banner37

Cumhuriyet Meclisi kararıyla dokunulmazlığı 7 Ekim’de kaldırılan UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün sosyal paylaşım sitesinden sitem dolu bir mesaj yayınladı

Özgürgün’den sitem
banner90
banner8

SİYASETTE, ARKADAN HANÇERLEMELERE ALIŞTIM… Özgürgün: Kimseyle kişisel bir kırgınlığım olamaz. Siyasette, arkadan hançerlemelere alıştım. Kendi partimin mensubu vekillerin iki dakika içerisinde benimle ilgili dokunulmazlık kararını onaylaması tabii ki ağırıma gitti. Ancak verilmeyecek bir hesabım yok.

Emine UYSAL ÇALUDA

Cumhuriyet Meclisi kararıyla dokunulmazlığı 7 Ekim’de kaldırılan UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün sosyal paylaşım sitesinden sitem dolu bir mesaj yayınladı.

Twitter’de paylaşım yapan Hüseyin Özgürgün, bazı yayın organlarında kendisine karşı yargısız infaz yapıldığını ileri sürüp, verilemeyecek hesabı olmadığını yineledi.

Özgürgün, dokunulmazlığının kaldırılmasının değil, yıllarca birlikte çalıştığı parti arkadaşlarının Meclis’te kendisi için suçluymuş havası yaratıp, el kaldırmasının kendisini yaraladığını belirtti.

Hüseyin Özgürgün’ün, “Ersin Tatar’ı oyuna getirmek isteyenler olduğunu herkes net bir şekilde biliyor. Sayın Tatar da bunu iyi biliyor ama eli kolu bağlı, çaresiz bir tavır içinde, dipsiz kuyuya atılmayı bekliyor” ifadeleri dikkat çekti.

Hüseyin Özgürgün’ün Twitter mesajı aynen şöyle:

“Bazı yayın organlarında. Benle ilgili yargısız infazlar devam etmektedir. Bu nedenle aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duydum. Dokunulmazlığımın kaldırılmış olmasının değil; yıllarca birlikte çalıştığım arkadaşlarımın bir kaç dakika içinde el kaldırıp, suçluymuşum gibi bir hava yaratması beni yaralamıştır.

Hayatım boyunca şahsi çıkarı; toplumun, devletimin ve anavatanımın önüne koymadım. Çok sayıda atletizm şampiyonluklarım vardır. Tabii ki kendiniz koşuyorsunuz ve kazanmak istiyorsunuz. Benim kafamda, temsil ettiğim okulumun, ülkemin kazanması, kendimin kazanmasından da önde olmuştur.

Futbol oynadığım yıllarda da takımın kazanması takım oyununun en iyi oynanması, en birincil hedefimdi.

Bu hedeflerim siyasi yaşamımda da aynı oldu. UBP'nin ve KKTC'nin kazanımlarını hep en önde tuttum.

KKTC'de herkes, kişisel hesap yapanların kurbanı olduğumu çok iyi biliyor.

Ne acıdır ki, bana karşı kişisel hesap peşinde koşanlar, her türlü oyunu yapanlar; Şimdi aynı oyunlarını oynuyorlar ve aynı oyunlarda yer alanları kurban etmek üzeredirler.

Sayın Ersin Tatar'ı oyuna getirmek isteyenler olduğunu herkes net bir şekilde biliyor. Sayın Tatar da bunu iyi biliyor ama eli kolu bağlı, çaresiz bir tavır içinde, dipsiz kuyuya atılmayı bekliyor.

Kimseyle kişisel bir kırgınlığım olamaz. Siyasette, arkadan hançerlemelere alıştım. Kendi partimin mensubu vekillerin iki dakika içerisinde benle ilgili dokunulmazlık kararını onaylaması tabii ki ağırıma gitti. Ancak verilmeyecek bir hesabım yok. Aileme, daha çok zaman ayırabiliyorum. Mutluyum.

Her zaman partim ama ondan önce devletim için çalıştım. Asıl düşünmesi gerekenler; KKTC devletinin varlığı ve bütünlüğü, devamlılığı için sadece demeç verenlerdir. Sadece konuşanlardır.

Hiçbir siyasiye karşı bir kırgınlık veya kin beslemiyorum. Benim hayatımda kin ve nefret yoktur. Ülkede siyaset kirlenmiştir. Herkes, elini vicdanına koymalı, önce halkımız ve devletimiz gelmelidir. UBP’de veya ülkede, kişisel hesap yapmayı siyaset sananlara fırsat verilmemelidir.

Geçtiğimiz hafta hesapları dondurulmuştu

Dokunulmazlığı kaldırılan eski başbakanlardan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hüseyin Özgürgün ve eşi İnci Pars’ın tüm banka hesapları ve taşınmaz malları için tedbir kararı alınmıştı.

Bilindiği üzere Başsavcılık ve polis tarafından Özgürgün’ün, meclise sunduğu dosyalarda eksiklik ve yanlış bilgilendirme olduğu noktasında soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın tamamlanmasının ardından da dosya Cumhuriyet Meclisi’ne sevk edilmişti.

Cumhuriyet Meclisi’ne sunulan raporda da Özgürgün ile ilgili suç unsurları olasılığına rastlanmıştı.

Yasama dokunulmazlığı 7 Ekim’de kaldırılmıştı…

Özgürgün ile ilgili dosyanın Cumhuriyet Meclisi’ne iletilmesinin ardından Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılamayacağını incelemek üzere özel bir komite kurulmuş ve uzun süren tartışmaların ardından da komite başkanını belirleyip, toplantılara başlayabilmişti.

Bunun akabinde de komite 26 Eylül’de gerçekleştirdiği yaklaşık 8 saatlik bir toplantının ardından Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki oybirliği ile aldığı tavsiye kararını açıklamıştı.

Komitenin bu kararı ise 7 Ekim’de Cumhuriyet Meclisi onayına sunulmuş ve 41 kabul, 2 ret oyuyla kabul edilmişti.

Komite raporunda ciddi bilgiler yer alıyor…

Komitenin hazırladığı rapora göre; Hüseyin Özgürgün’ün hesaplarında toplamı 2 milyon 773 bin 800 TL olan 21 adet, toplamı 242 bin Euro olan 12 adet, toplamı 325 bin 800 sterlin olan 6 adet ve toplamı 258 bin 525 dolar olan 4 adet kaynağı belli olmayan yatırım var.

Ayrıca yine aynı raporda Hüseyin Özgürgün’e ait banka hesaplarında bulunan toplamda 170 bin 910 Türk Lirası 74 kuruşluk meblağ ile eşine ait bir araç ve taşınmaz malı, mal bildirim formlarında belirtmesi gerekirken belirtmeyerek gerçeğe aykırı bildirimde bulunduğu iddiasına ilişkin teyit edici bilgi ve belgelerin olduğu yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75