Özgürgün’le ilgili karar 27 Eylül’de açıklanacak

banner37

UBP milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün ‘yasama dokunulmazlığının kaldırılması’ istemini incelemek üzere mecliste oluşturulan özel komitenin çalışmalarını tamamlaması için tanınan süre 27 Eylül’de doluyor

Özgürgün’le ilgili karar 27 Eylül’de açıklanacak
banner90
banner8

Ceren ÖZBİL

Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili ve eski Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün ‘yasama dokunulmazlığının kaldırılması’ istemini incelemek üzere mecliste oluşturulan özel komitenin çalışmalarını tamamlaması için tanınan süre 27 Eylül’de doluyor.

Sürenin tamamlanmasının ardından komite kararını açıklayacak.

Komiteden, Hüseyin Özgürgün’ün yasama dokunulmazlığının kaldırılması kararı çıkması durumunda söz konusu dosya Savcılığa havale edilecek.

Ayrıca komitenin 19 Ağustos’ta aldığı “gizlilik” kararı nedeniyle de çalışmalar hakkında basına herhangi bir bilgi verilmiyor.

Başkanlık seçimi olaylı olmuştu…

banner134
Komitenin başkanını belirmek için yapılan ilk üç toplantıdan sonuç çıkmamıştı. Komitede yer alan UBP’li üyeler, Yasemin Öztürk’ü, HP’li üyeler ise Mesut Genç’i başkan adayı göstermişti.

CTP’li komite üyelerinin ise başkanlık seçiminde taraf olmayacaklarını açıklayıp, bu yönde de oy kullanmamaları nedeniyle yapılan ilk üç toplantıda başkan seçilememişti.

Başkan 19 Ağustos’ta seçilebildi…

Başkan ve başkan vekili seçimi gündemiyle 19 Ağustos’ta toplanan komite, en nihayet 3 toplantının ardından başkanını belirleyebildi.

Bu doğrultuda başkan olarak UBP İskele Milletvekili Yasemin Öztürk, başkan yardımcısı olarak da CTP Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe seçildi.

Ayrıca aynı toplantıda yapılan görüşmelerle ilgili gizlilik kararı da alındı.

Komitede UBP’den Yasemin Öztürk, Ersan Saner, Oğuzhan Hasipoğlu, CTP’den Salahi Şahiner, Fazilet Özdenefe, HP’den ise Gülşah Sanver Manavoğlu ve Mesut Genç yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75