Özgürgün’ün mal varlığı da mercek altında

banner37

KKTC Başsavcılık’ı, UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’le ilgili “3’üncü yolsuzluk” dosyasını inceliyor. Dosyaların yakın zamanda Meclis’e gönderilmesi bekleniyor

banner87
Özgürgün’ün mal varlığı da mercek altında
banner99

KIBRIS Özel

   KIBRIS’a konuşan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın, dörtlü koalisyon döneminde yolsuzlukların peşinde olduklarını ve Meclis’e gelen iki yolsuzluk dosyasına üçüncünün eklendiğini açıklaması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

   Yeni yolsuzluk dosyasının eski Başbakan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Hüseyin Özgürgün hakkında olduğu öğrenildi… Başsavcılık’ın Özgürgün hakkında yürüttüğü ‘yolsuzluk’ dosyalarının sayısının üçe yükseldiği bildirildi.

   İkisi “mal beyanı” hakkında olan dosyaların üçüncüsü Özgürgün’ün “mal varlığı” ilgili.

Başsavcılık, Hüseyin Özgürgün’ün “mal varlığı” ile ilgili polis teşkilatından soruşturma istedi. Polisin yürüttüğü soruşturma tamamlandı ve dosya Başsavcılık’a iletildi.

   Hüseyin Özgürgün’ün mal varlığıyla ilgili dosyanın incelenmesinin ardından, dosya Meclis’e gönderilecek.

Eksik dosya da tamamlandı

   Başsavcılık, Özgürgün’le ilgili 2 dosyada Meclis Başkanlığı’na yapılan mal bildirimiyle ilgili ‘gerçeğe aykırılık’ tespit etmiş ve her ikisiyle ilgili dosya Başsavcılık’a gönderilmişti.

   Geçtiğimiz ocak ayında banka hesaplarıyla ilgili bir dosyada ‘eksik veri’ tespit edildiğinden, dosya tahkikat memuruna iade edildi. Daha önceki iki yolsuzluk dosyasından biri olan bu dosyayla ilgili de polis soruşturmasını tamamladı ve dosyayı Başsavcılık’a gönderdi. Bu dosya da Başsavcılık’ta mercek altında.

Polis Özgürgün’e ithamda bulundu

  Polisin dün hakkındaki yolsuzluk dosyalarıyla ilgili Hüseyin Özgürgün’e avukatı aracılığıyla ithamda bulunduğu öğrenildi.

   Hakkında 3 yolsuzluk dosyası bulunan Özgürgün için polis, avukatına “Cevap verecek misiniz?” sorusunu yöneltti.

   Ancak edinilen bilgiye göre, soru yasal prosedür gereği yöneltildi. Özgürgün, avukatı aracılığıyla hakkındaki ithamlara cevap verse de vermese de hakkındaki 3 yolsuzluk dosyası meclise sevk edilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozlemcik
ozlemcik - 4 ay Önce

denktasida mercekleyin tosunu unutmayin cocanci mine hele hic unutmayin ha

SIRADAKİ HABER

banner96