Özgürlük Anıtı, dökülüyor

banner37

Yavuz Çıkarma Plajı’nda yer alan Kıbrıs Barış Harekatı’nı simgeleyen anıt, bakımsızlıktan yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya

Özgürlük Anıtı, dökülüyor
banner8

BU GÖRÜNTÜ UTANDIRIYOR… 1974 yılında Kıbrıs’a ilk askeri çıkarmanın yapıldığı Barış Harekâtı’nda şehit olan askerler anısına yaptırılan Barış ve Özgürlük Anıtı’nın içler acısı görüntüsü, ülkemize yakışmıyor hatta utandırıyor. Yavuz Çıkarma Plajı’ndaki anıtın her yeri dökülüyor, beton parçalar tek tek yere düşüyor.

Meyil AVCAN

Yavuz Çıkarma Plajı’nda yer alan ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nı simgeleyen en önemli anıtlar arasında bulunan Özgürlük Anıtı, bakımsızlıktan dökülüyor.

   Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan anıt üzerinde derin çatlaklar oluştu, temelinde çökmeler oldu, zemindeki taşlar yerinden oynadı.

   1974 yılında Kıbrıs’a ilk askeri çıkarmanın yapıldığı Barış Harekâtı’nda şehit olan askerler anısına yaptırılan Barış ve Özgürlük Anıtı’nın bu görüntüsü ülkemize yakışmıyor hatta utandırıyor.

   Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, anıtın tamirat projesi için ihaleye çıkıldığını ve ihale projesinin onaylandığını belirtti. Ataser, işlemlere başlamak için Türkiye ile hükümetin imzalayacağı mali protokol sonrası gelecek parayı beklediklerini ifade etti.

   Ataser, anıtın tamiratı için gerekli olan meblağın gönderilmesi halinde, bir an önce renovasyon projesine başlanacağını ifade ederek “Para gelir gelmez, anıtın tamiratı yapılacak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
can
can - 2 yıl Önce

Para yoksa özgürlükde yok

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75