“Özgürlük Köprüsü” için imzalar atıldı

banner37

Gönyeli Belediyesi, kent içi trafik sorunun rahatlatılması ve yaşam standardının ileriye taşınması amacıyla Özker Özgür Caddesi’nde yeni  köprü yapımı için çalışmalara başladı

banner87
“Özgürlük Köprüsü” için imzalar atıldı
banner90
banner99

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce tamamlanan alt ve üst geçidin ulaşım açısından devamı niteliğini taşıyan “Özgürlük Köprüsü” için ihale sonuçlandırıldı ve  imzalar atıldı.

Yeni köprünün tamamlanması ile birlikte Gönyeli merkez başta olmak üzere kent trafiğine ciddi rahatlatma getirilmesi  hedefleniyor.

Projenin sonuçlanmasının ardından Gönyeli kent merkezi başta olmak üzere güney çevre yoluna akıcı bir trafikle ulaşım sağlanacak.

20 METRE GENİŞLİĞİNDE

20 metre genişliğinde, 4 şeritli araç, 2 şeritli yaya trafiğine göre inşa edilecek yeni köprünün bir sanat yapısı olarak Gönyeli Bulvarı’ndaki köprü ile aynı mimari  özellikte olacağı da açıklandı. 

45 iş gününde tamamlanması hedeflenen köprünün maliyeti  735 bin 690 TL olarak duyuruldu.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli konuyla ilgili açıklamasında  kentte yeni bir dönüşüm projesine daha imza atmanın heyecanını taşıdıklarını belirterek, “Gönyeli prestijli bir yapı daha kazanacak, yaşam standardı yükselecek, trafik yol güvenliği ileriye taşınacak, Gönyeli kent merkezi çevre yoluna ulaşım anlamında nefes alacak” dedi.

Ahmet Yalçın Benli, kentte hem insana, hem de altyapıya büyük önem verdiklerini belirterek,  “Altyapısı planlı tek kent olarak gurur duyduğumuz Gönyeli’de, yeni projelerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. İnsana ve çevreye yönelik, 6 yeni ihalemizi daha ilan ettik. Temel altyapı sorunlarına çözüm ürettiğimiz Gönyeli’de çok yakında, söz verdiğimiz yeni açılımları da halkımızla paylaşacağız.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75