banner6

Öztürkler, kayıt dışılığın giderilmesi ve e-devlet konuları hakkında konuştu

banner37

Öztürkler, kayıt dışılığın giderilmesi ve e-devlet konuları hakkında konuştu
banner90
banner99

KIBRIS GAZETESİ MECLİS ÖZEL

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, meclis kürsüsünde söz alarak, kayıt dışılığın giderilmesi ve e-devlet konuları hakkında konuştu. 

E-devletin bir çok kolaylık sağlayacağını ve 10 Mart itibariyle kullandıkları yazılımı Bakanlık olarak güncelleyeceklerini ifade eden Öztürkler, “10 Mart’tan sonra doğum ve ölüm belgelerini yeni yazılım ile online olarak vermeye başlayacağız” dedi. 

“BÜROKRATİK ENGELLERİN KALKACAĞI HIZLI BİR SİSTEM”

“Ülkenin en önemli sorunlarından bir tanesi kayıt dışılık. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmak için kayıt dışılığa son vermek gerekir. Bu konuda hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz. E-Devlet noktasına ciddi anlamda sahip çıkmamız ve bakanlık olarak öncülüğünü yapmak gibi bir görevimiz var. Yürüttüğümüz online sistemleri 10 Mart itibariyle yürütemeyeceğimizi ifade ettik. 10 Mart’tan sonra doğum ve ölüm belgelerini yeni yazılım ile vermeye başlayacağız. Beyaz kimlik ve mavi kimlik gibi noktaların e-devlet kapsamında çipli bir şekilde başlanacağını, bürokratik engellerin kaldırılacağı ve hızlı bir sistem noktasında adımlar attığımızı ifade etmek istiyorum”

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104