Özür dilerim, pişmanım

banner37

Gazimağusa’da, uyuşturucudan yakalanan 34 yaşındaki H. H. H.’nin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı. Zanlı H. H. H., mahkemeden af diledi:

banner87
Özür dilerim, pişmanım
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Sakarya Bölgesi’nde, alınan ihbar doğrultusunda, uyuşturucu madde tasarrufundan suçüstü yakalanan 34 yaşındaki H. H. H.’nin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Söz verilmesi üzerine konuşan H. H. H., mahkemede af dileyerek, “Özür dilerim, pişmanım” dedi.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Bundak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, alınan bilgi ışığında, 1 Haziran 2018’de, saat 20.30’da, Gazimağusa’da, zanlının, kullanımındaki DL 014 plakalı araca binerken tespit edilip tutuklandığını söyledi.

Hasan Derman, zanlının üzerinde ve aracında arama yapıldığını belirterek, tasarrufunda 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içlerinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 4 adet yarım içilmiş sigarayı zapt ettiklerini anlattı.

Soruşturma kapsamında 3 kişiden ifade aldığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Derman, emare zapt ettiği madde ve sigaraları gönderdiği laboratuvarlardan henüz sonuç alamadığını anlattı ve mahkemeden, serbest kalması halinde tamamlayamadığı tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlının tutukluluğunun uzatılmasını istedi.

Yargıç, tamamlanmayan tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının tutukluluk süresini 3 gün daha uzattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108