banner6

Özyiğit: Kooperatifler siyasilerin işgali altında

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkedeki kooperatifler siyasi işgal altında olduğunu, hükümetin Kooperatif Merkez Bankası ile iştiraklerine sınavsız, münhalsiz istihdam yaptığını söyledi.

Özyiğit: Kooperatifler siyasilerin işgali altında
banner99

 

Bu istihdamların eşitlik ve adaletten uzak olduğunu, kamu vicdanını zedelediğini söyleyen Özyiğit, “Toplumun öz varlıklarını, kamu kaynaklarını kendi siyasi geleceği için kullanmak kimsenin hakkı değildir, haddine de olmamalıdır. Kooperatif Merkez Bankası ve iştiraklerinin gerçekten bu istihdamlara ihtiyacı var mı? Eğer ihtiyaç varsa niye münhal ilan edilmedi?” ifadelerini kullandı.

“Kooperatifler 1984’ten beri siyasi işgal altında”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, Kooperatif Merkez Bankası'nın seçilmiş yöneticilerinin 1984 yılında “yolsuzluk ve usulsüzlük” iddiasıyla görevden alındığını söyleyerek, “Aradan geçen 33 yılda konuyla ilgili hiçbir araştırma ve hukuki takibat yapılmadı. O tarihten itibaren çiftçi, hayvancı, üretici, işçi, memur, esnaf ve zanaatkarların sahibi olduğu kooperatifler siyasi işgal altındadır” ifadesini kullandı.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, göreve geldiklerinde ilk icraatlardan birinin de kooperatiflerdeki “siyasi işgali” sonlandırmak olacağını söyledi.

“Partilerine menfaat sağlamayı sürdürüyorlar”

Açıklamasında hükümeti eleştiren, UBP ile DP’yi “Halkın çıkarlarına göre değil partisel çıkarlarına göre hareket etmekle” suçlayan Özyiğit, “Sorunlara çare üretmesi gereken hükümet ortakları tam tersine devlet olanaklarını kullanarak partilerine menfaat sağlamayı sürdürüyor, ülkedeki çarpık yapının en temel etkenlerinden partizanlığa ve ayrımcılığa devam ediyor” görüşünü savundu.

banner134

“Toplum karar gününü bekliyor”

Toplumun büyük çoğunluğunun borçlandığını, üreticilerin zor günlerden geçtiğini, işsizliğin, pahalılığın ülkenin en önemli sorunlarından olduğunu söyleyen Özyiğit, “Toplum bu zihniyetten kurtulmakta son derece kararlıdır ve karar gününü beklemektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104