Özyiğit: Rüşvet iddialarını sadece erken seçim temizler

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) heyeti, bugün Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) ve Başsavcılığa Ercan Havalimanı ile ilgili yaşanan gelişmeler ve ortaya atılan iddiaların araştırılması için şikayet dilekçesi sundu.

Özyiğit: Rüşvet iddialarını sadece erken seçim temizler
banner99

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri Ayşe Öztabay, Safiye Özaltıner’den oluşan heyet, önce PGM’ye giderek Ercan Havalimanı’na ilişkin iddiaların soruşturulmasına yönelik dilekçe verdi.

Özyiğit: Rüşvet iddiaları ayyuka çıktı, bunu sadece erken seçim temizler

Özyiğit, Polis Genel Müdürlüğü önünde basına yaptığı açıklamada, ülkede her gün kamu vicdanında iz bırakan olaylar yaşandığını, hükümetin bazı icraatlarının vicdanları yaraladığını iddia etti.

Halkın erken seçim istediğini savunan Özyiğit, “Rüşvet iddiaları ayyuka çıktı. Bunları sadece erken seçim temizler” dedi.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Ercan Havalimanı İşletmecisi Emrullah Turanlı arasında çeşitli iddiaların basına yansıdığına işaret eden Özyiğit, bu iddiaların soruşturulabilmesi için Polis Genel Müdürlüğü ve Başsavcılığa dilekçe sunduklarını kaydetti.

banner134
Özyiğit, “TDP Kıbrıs Türk halkı adına bu soruşturmanın yapılmasını, suçlu varsa hesabın sorulmasını istiyor. Bu hesap sorulacak” dedi.

Özyiğit, “Yapanın yanına kâr kalmayacak bir dönem için mücadele ediyoruz. Bu konunun peşini bırakmayacağız. Seçime kadar sonuçlanmazsa, seçimden sonra TDP’nin iktidarında bu konunun peşine düşeceğiz” diye konuştu.

Dilekçe

Özyiğit’in konuşmasının ardından, TDP MYK üyesi Ayşe Öztabay, PGM ve Başsavcılığa sunulan dilekçeyi okudu.

Dilekçede, “Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Ercan Havalimanı ihalesini üstlenen Taşyapı Grup yetkilisi Emrullah Turanlı arasında rüşvet alındığı, teklif edildiği iddialarının sosyal hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü prensiplerini ihlal ettiği, bu iddiaların araştırılması gerektiği, dolayısıyla bu soruşturmanın başlatılabilmesi için dilekçenin hazırlandığı” ifade ediliyor.

Dilekçede ayrıca, Emrullah Turanlı’nın Terminal Yapı ile yaşadığı itilaf, açılan soruşturma ve soruşturmanın akıbeti konusunda da bilgi isteniyor.

TDP heyeti daha sonra avukat Hüseyin Malyalı ile birlikte Başsavcılığa giderek şikayet dilekçesini sundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75