Özyiğit taburcu oldu

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, yapılan anjiyonun ardından bu öğle saatlerinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu edildi.

Özyiğit taburcu oldu
banner99

Sabah saatlerinde çarpıntı ve göğüs ağrısı şikayetiyle acil servise başvuran Özyiğit’e sanal anjiyo yapıldığı açıklandı. Özyiğit’i muayene ve tedavi eden Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Kalp Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Cenk Conkbayır, Türk Ajansı Kıbrıs (T.A.K) muhabirinin sorusu üzerine Özyiğit’in sağlık durumuyla ilgili açıklamada yaptı.

Conkbayır, “Sanal anjiyoda ciddi darlık gözlemlemedik. Tetkiklerini ve kontrollerini yaptırmak üzere Sayın Bakanı taburcu ettik” dedi.

banner134
Özyiğit’in bu sabah 10.00 gibi çarpıntı ve hafif göğüs ağrısı şikayetiyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servise başvurduğunu belirten Conkbayır, “Muayene, elektro ve tahliller sonrası Sayın Bakanı koroner yoğun bakıma aldık, tetkik ve tedavisini yaptık” dedi. 

Cemal Özyiğit’in 8 yıl önce aort kapak ameliyatı geçirdiğini de söyleyen Conkbayır, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde sanal anjiyo çekilen bakanın anjiyo sonuçlarının Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde değerlendirildiğini söyledi.

Conkbayır, “Sanal anjiyoda ciddi darlık gözlemlemedik. Sayın Bakanın göğüs ağrısı ve çarpıntısı yok.  Morali yerinde. Tetkiklerini ve kontrollerini yaptırmak üzere öğle saatlerinde kendisini taburcu ettik” dedi.

Özyiğit’in hastaneden taburcu olduktan sonra TDP’nin kurultayına giderek partilileri selamlayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75