banner6

“Pahalılık önlenecek, akaryakıta zam FİF’ten karşılanacak”

banner37

HP Güzelyurt Milletvekili Adayı Mazlum Kortaş, mevcut düzenin değişmesi için aday olduğunu belirterek, halkı bezdiren pahalılık ve akaryakıt zamlarına karşı adım atacaklarını vurguladı

“Pahalılık önlenecek, akaryakıta  zam FİF’ten karşılanacak”
banner99

Güren TİLKİ

Halkın Partisi (HP) Güzelyurt Milletvekili Adayı Mazlum Kortaş, ülkemizde ekonomi, sağlık, eğitim ve ulaştırma alanlarında yapılması gereken birçok işin olduğunu söyledi.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya seçilmesi halinde halkı bezdiren pahalılık ve akaryakıt zamlarına karşı çalışacağını belirterek, “Pahalılık önlenecek, akaryakıta zam FİF’ten karşılanacak” dedi.

KIBRIS’a konuşan Kortaş, hükümetin dokunamadığı mevcut düzenin değişmesi için aday olduğunu söyledi.

Kortaş, İtem Yasası denildiğinde insanların yaşadığı sıkıntıların akla geldiğini ifade ederek, bu sıkıntıları gidermek ve halkın mağduriyetini azaltmak adına bu yola çıktığını kaydetti.

Mazlum Kortaş, şöyle konuştu:

“Güzelyurt’ta, narenciye girdi maliyetleri yönünde üreticiye destek vermek, ürünün pazarda yer bulmasını sağlamak için bu yola girdim.

Seçilmem halinde, yerli ürünlerin üretiminde kullanılan ithal hammaddenin ucuzlatılmasını sağlayacak vergi, fon ve gümrük indirimi sağlanacak.  

Gümrük hesaplamalarında, dövizin dalgalanması durumlarında bunun sabitlemesi yapılacak.

Fiyat İstikrar Fonu (FİF) kullanılarak, akaryakıt fiyatlarındaki zamlar önlenecek, tüm bu indirimlerin piyasada raf fiyatlarına yansıtılması sağlanacak, etkin denetim mekanizmaları devreye sokulacak”.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104