Pak-Süt’te üretim durdu, 45 ton süt için alıcı aranıyor

banner37

Covid tehdidi ve pandemi koşullarının hüküm sürdüğü ülkede pozitif vakalar yeniden artmaya başladı. Pak-Süt’te bazı çalışanlar pozitif çıkınca, hem süt alımına, hem de üretime ara verildi

Pak-Süt’te üretim durdu, 45 ton süt için alıcı aranıyor
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

KOP-SÜT: ÜRETİCİYE DESTEK OLACAĞIZ… Pak-Süt Sekreteri Rasim Yankın, üretimi, pazartesi gününe kadar durdurduklarını söyledi. KOOP-SÜT Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erişmen, Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ile görüştüklerini, üreticiye destek olmak için günlük alabilecekleri süt kapasitesi kadar süt alarak, sorunun bir nebze çözülmesi için çalışacaklarını belirtti

Pak-Süt Süt Ürünleri Ltd. çalışanları arasında Koronavirüs pozitif vaka çıkması ve temaslıları nedeniyle, fabrikada üretim geçici bir süreliğine durduruldu.

Covid vakaları ve temaslıları nedeniyle, özellikle düzenli üretim yapan ve hayvancıdan günde 30 ile 45 ton arası süt alımı yapan Pak-Süt, hem süt alımını, hem de üretimi durdurmak zorunda kaldı.

banner134
KIBRIS’a konuşan Pak-Süt Sekreteri Rasim Yankın, bir çalışanın pozitif olduğunu gizlemesi üzerine 5-6 çalışanın daha pozitif çıktığını, diğer çalışanların ise temaslı sayılmasından dolayı, üretimi, pazartesi gününe kadar durdurma kararı aldıklarını söyledi.

Yankın, dün, fabrikadaki su problemi nedeniyle zaten üretim yapılmadığını, pazar günü 2’inci PCR’ın ardından pozitife dönen çalışan yoksa üretime yeniden başlayacaklarını belirtti.

KOOP-SÜT Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erişmen ise KIBRIS’a yaptığı açıklamada, üreticiye destek olmak için günlük alabilecekleri süt kapasitesi kadar süt alarak, sorunun bir nebze çözülmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Erişmen, Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ile görüştüklerini, KOOP-SÜT’ün günlük belirli bir kapasitesi olduğunu ve o kapasite kadar üreticiye yardımcı olacaklarını anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75