banner6

Pakistanlı işçiler için teminat mektubu sunuldu

banner37

Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol, basın haberlerine konu olan Muhammad Ali Raza ve Muhammad Sajid Pervez’in KKTC’ye, “Yabancıların Çalışma İzinleri Yasası” ve “Yabancıların Çalışma İzinleri Tüzüğü” Kurallarına uygun bir şekilde gelen İnşaat işçileri olduğunu açıkladı.

Pakistanlı işçiler için teminat mektubu sunuldu
banner8

Önderol yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Gazimağusa bölgesinde faaliyet gösteren Mehmet Yıldırım’ın, İnşaat Müteahhitleri Birliği üzerinden inşaat işçisi talebi, Çalışma İzin Merkezi’ne sunulmuş ve Polis Genel Müdürlüğü onayından sonra işlemler tamamlanıp KKTC’ye gelmişlerdir.

Bahse konu iki işçi ile birlikte toplam 7 kişilik ön izin onayı 5 Ocak tarihinde verilmiş ve işveren her işçi için 1000-1,250 Euro değerinde teminat mektubunu tarafımıza sunmuştur. KKTC’de herhangi bir mağduriyet yaşamaları halinde bu teminat mektupları müdürlüğümüzce kırdırılıp ülkelerine güvenli bir şekilde dönüşleri sağlanabilmektedir.”

banner134

Pakistanlı 2 işçinin, aralarında  Pakistanlıların da bulunduğu bir çete tarafından kaçırılıp dövüldüğü ve tehdit edildiği gazete haberlerine konu olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104