banner6

Palmas: Kayıpların akibetinin belli olmasında ısrarcıyız

banner37

Rum Başkanlık Müsteşarı Vasilis Palmas, “kayıpların akıbetinin belli olmasında ısrarcı olmalarının toplum ve devlet olarak borçları olduğunu” söyledi.

Palmas: Kayıpların akibetinin belli olmasında ısrarcıyız
banner151 banner143

Simerini gazetesine göre, katıldığı bir kayıp cenazesinde konuşan Palmas, kayıplar konusunun insani bir mesele olduğunu belirterek, her türlü siyasi sorundan bağımsız olarak çözülmesi gerektiğini ifade etti.

“Kayıpların akıbetinin belli olması sürecinde Türkiye’nin sorumlulukları olduğunu” iddia eden Palmas, Türkiye’nin tüm askeri arşivleri erişime açması gerektiğini savundu.

Kayıpların her birinin akıbeti belli olana kadar mücadelelerine devam edecekleri yönündeki taahhütlerini de tekrarlayan Palmas, “kayıpların kaybolma koşulları ve 1974’te Kıbrıs’ta işlenen savaş suçlarının tam olarak ortaya çıkmasıyla sürecin hızlanması ve yaşanan dramın sona ermesi için Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmalarını desteklemeye devam edeceklerini” belirtti. Palmas, bunun, kayıp olan vatandaşlar ve ailelerine karşı borçları ve taahhütleri olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 11:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104