“Pandemi Merkezi’nde çalışmak isteyen tüm sağlık emekçilerimizi bakanlıkta bekliyoruz”

banner37

“Pandemi Merkezi’nde çalışmak isteyen tüm sağlık emekçilerimizi bakanlıkta bekliyoruz”
banner90
banner8

Sağlık Bakanı Ali Pilli, gönüllü hekim, hemşire ve sağlıkçılara çağrı yaptı, “Pandemi Merkezi’nde çalışmak isteyen tüm sağlık emekçilerimizi bakanlıkta bekliyoruz” dedi.

Pilli’nin “gönüllü hekim ve hemşire” arayışı, özellikle pandemi merkezindeki doktorların istifanın eşiğine geldiği açıklaması sonrası dikkat çekti.

Ali Pilli şu açıklamayı yaptı:

banner134
"Öncelikle sağlık çalışanlarının durumuna bakmak, eksiklerini gidermek ve sorunlarını dinleyip, çözüm bulmak, ayrıca hastaları dinlemek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğimi bilmenizi isterim.

Tüm doktor ve hemşire arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Hem kendini korumak, hem hastayı tedavi etmek çok zordur. Buradan gönüllü tüm hekim, hemşire ve sağlıkçılara da çağrı yapıyorum, yarın onları Sağlık Bakanlığı’na bekliyorum.

Pandemi merkezinde çalışmak isteyen tüm sağlık emekçilerini bakanlığımıza bekliyoruz...

Yerel vakalar ve temaslılar artmış durumdadır. Şu andan itibaren daha da sıkı önlemler alıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıp, salgını durduracağız. Herkes kendine düşen görevi yapmalıdır. Pazartesi günü meclis toplanacak ve yeni yasa geçecektir. Bundan sonra kurallara uymayanlar da cezalandırılacaktır. Her şey kazanılır ama sağlık geri gelmez. Herkesin kendi önlemlerini almasını ve kurallara uymasını istiyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lefkosa
Lefkosa - 2 hafta Önce

Ortaligi kapatip temizlemeden bu is kapanmaz sn Ali bey her yeri sardi hangi birini temizleycen

Lefkosa
Lefkosa - 2 hafta Önce

Tedbirleri almadınız almadınız okadar haykırdık. Şimdide gönüllü sağlık çalışanı arıyorsunuz tedbirler alınmadığı sürece sağlık çalışanı bulsanız ne yazar? Yok oluyoruz resmen yazık ülkeme...

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75