Pandemiyi hiçe saydılar, tepkiyle karşılaştılar

banner37

Pandemiyi hiçe saydılar, tepkiyle karşılaştılar
banner90
banner99

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan COVİD 19’la mücadele kapsamında Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar adeta hiçe sayıldı. Bir yandan ülkemizin ekonomik olarak aldığı darbeden çıkış yolları için devlet tüm imkanlarını seferber etmişken bir yandan da 53 yıldır devam eden Kıbrıs Sorunu’nda önemli bir eşiğe gelindi. Kimileri federasyon derken Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’da Cenevre temasları öncesinde bu fikrin bittiği tezini savundu.

Ülke Kıbrıs Sorunu’nda ikiye bölündü; karşıt fikirler kıyasıya bir mücadeleye gitti. Ancak Cenevre temasları öncesinde federasyon yanlısı bir kitlenin alınan tüm kararlara ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin sadece 50 kişilik katılımla toplu eylem yapılabileceği açıklaması akıllara ‘Amaç ne’ sorusunu da getirdi.

Geçtiğimiz gün Kıbrıs Sorunu’nda federasyon çözümünü savunan yaklaşık 3 bin kişi, pandemiye rağmen İnönü Meydanı’nda bir araya geldi. Basın yayın organlarına yansıyan görüntüler ise bir çok tepkiyi de beraberinde getirdi.

Acil Durum Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner, Acil Durum Hastanesi’nde karantina hemşiresi olarak görev yapan Oğuz Köse, İş insanı Rauf Denktaş, Karantina hekimi Dr. Emine Kamiloğlu'da yaşanan olaylara karşı duyarsız kalamayanlar arasındaydı.

DR. UÇANER: KIBRIS SORUNU DÜN ÇÖZÜLDÜ BU MİTİNGLE... TEBRİKLER

Acil Durum Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner,  “Maskenin sizi koruması için sosyal mesafenin de 1,5 hatta mutant virüslerde 2 metre olması gerektiği bilimsel olarak ispatlı” ifadelerini kullanarak, “Kıbrıs sorunu dün çözüldü bu mitingle... Tebrikler” şeklinde bir paylaşım yaparak sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

KÖSE: SİZLER BU KADAR DUYARSIZ OLAMAZSINIZ!

Acil Durum Hastanesi’nde karantina hemşiresi olarak görev yapan Oğuz Köse de sosyal medya paylaşımında yapılan mitinge karşı tepki verenler arasındaydı. Köse, sert bir dille eleştirdiği mitinginde

banner134
“Her gün vaka sayısında bir rekor kırılırken yüzleri salona, binleri meydana toplamak pek akıl karı görülmüyor.
Sadece pandemi bölümlerinde değil, Tüm sağlık kuruluşları da
Hastaneler de çalışan sağlıkçıların ağır çalışma saatleri altında ezilirken, sizler bu kadar duyarsız olamazsınız!” ifadelerini kullandı.


KAMİLOĞLU: BU ÜLKE UĞRUNA NELER YAPABILECEĞIMIZI KIMSE TAHMIN BILE EDEMEZ

Bu Memleket Bizim Platformu’nun düzenlediği “Federasyon Yolunda Birlikte” isimli miting öncesi Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Deren Oygar, bir uyarıda bulunmuştu.

Oygar'ın ardından Karantina hekimi Dr. Emine Kamiloğlu'da sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak, “Herkesin siyasi görüşü kendini ilgilendirir, kimse de eleştiremez. Ülke hepimizin ve bu ülke uğruna neler yapabileceğimizi kimse tahmin bile edemez...” dedi.

Pandemi döneminde eylem, miting ve törenlerle ilgili Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi'nin almış olduğu 'azami 50 kişi katılım' kuralına işaret eden Kamiloğlu, “Tüm halka eylem çağrısı yapmak bütün emeklerimizi çöpe atmak demektir. İllaki eyleme katılacağım diyorsanız da unutmayın ki virüs kurallara uymazsanız açık havada da bulaşabilir. Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyalım, birbirimizi ve sevdiklerimizi koruyalım” ifadelerini kullandı.

RAUF DENKTAŞ: CEZA YAZILACAK DİYE KORKU SALIN AMA MİTİNG YAPIN

İş insanı Rauf Denktaş, Federasyon Yolunda birlikte eyleminin ardından hem kurultay hem de mitinglere sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bakanlar Kurulu kararlarının ihlal edildiğini aktaran Denktaş, “Esnafı saat 18:00’de kapatın, ceza yazılacak diye korku salın ama miting yapın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75