Para bulundu, kemoterapi ilaçlarının bir kısmı geliyor

banner37

Pandemiyle birlikte had safhaya ulaşan devletteki ilaç sıkıntısı vatandaşları mağdur etmeye devam ederken, bu çileyi en derinden yaşayan kanser hastaları için kısmen de olsa sevindirici bir haber var

Para bulundu, kemoterapi ilaçlarının bir kısmı geliyor
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

banner134

EK BÜTÇE ÇIKTI… İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Serap Konde, maliyeden bir süredir ilaçlar için ek bütçe çıkmamasından dolayı ilaç sıkıntısı yaşandığını belirterek, sadece onkolojide kullanılan ilaçlar için ek bütçe yaratıldığını ifade etti. Konde, kemoterapi ilaçlarının siparişinin verildiğine dikkat çekerek, Türkiye menşeli ilaçların haftaya, İngiltere’den geleceklerin de biraz daha gecikmeli olarak ülkeye ulaşacağını kaydetti

Kaynak yetersizliği nedeniyle uzun süredir yaşanan ilaç sıkıntısı sürüyor ancak onkolojide kullanılan ilaçlar için kaynak bulunduğu ve Türkiye menşeli kemoterapi ilaçlarının haftaya ülkeye geleceği bildirildi.

İngiltere’den alınacak kemoterapi ilaçlarının ise daha gecikmeli ülkeye ulaşacağı belirtildi.

 Vatandaşlar, özellikle de kanser hastaları, uzun süredir devlette birçok ilacın bulunamadığını ve büyük mağduriyetler yaşadıklarını söylüyor.

İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Serap Konde, sadece onkolojide kullanılan ilaçlar için ek bütçe yaratıldığını belirtti. Sorunun, bir süredir ilaçlar için maliyeden ek bütçe çıkmamasından kaynaklı olduğunu anlatan Konde, Sağlık Bakanlığı’nın konunun çözümü için girişimlerde bulunduğunu, sadece onkoloji ilaçları için ek bütçenin çıktığını vurguladı.

Konde, kemoterapi ilaçlarının siparişinin verildiğine dikkat çekerek, Türkiye’den gelecek olan onkoloji ilaçlarının haftaya, İngiltere’den geleceklerin de biraz daha gecikmeli olarak ülkeye ulaşacağını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75