Para çaldı, kameralara yakalandı

banner37

Mağusa’da dükkan açma, sirkat, kasti hasar, mülke tecavüz suçlarını işlediği belirlenen İ.L. tutuklandı

Para çaldı, kameralara yakalandı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Hırsızlıktan birçok sabıkası olan İ.L., dükkan açma, sirkat, kasti hasar, mülke tecavüz gibi ciddi suçlarla ilgili incelenen kamera kayıtları sonucu tutuklandı.

1996’dan beridir benzer suçlar işleyen İ.L., 1 Mayıs ile 2 Mayıs’ta 22.00 ile 00.30 saatleri arasında, 1’i ev, 2’si iş yeri olan 3 yere girip toplam bin 300 TL para çalıp, rahatsızlık yaptığı iddiasıyla mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 1 Mayıs-2 Mayıs 2021 tarihler arasında, Gazimağusa’da meydana gelen, dükkan açma, sirkat, kasti hasar, mülke tecavüz, rahatsızlık ve sokağa çıkma yasağına uymama suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gökhan Yıldırım, zanlının, 1 Mayıs’ta, saat 22.00’de, Gazimağusa’da Sakarya bölgesinde daha önceden tanıdığı M.E.’nin ikametgahının avlusuna izinsiz girip kapı zilini çalıp, sokaktan bulup tasarrufuna geçirdiği bir dal sardunya olarak bilinen çiçeği, adı edilenin aracının bagajına bırakarak rahatsızlık yaptığını söyledi.

Yıldırım, zanlının aynı tarihte, saat 22.20’de, konu ikametgaha yakın olan Sakarya Eczanesi’nin batı istikametindeki, 2’nci kat sende bölümüne açılan kapalı ve kilitli vaziyetteki sürme penceresini hasara uğratıp açtıktan sonra asma tavan bölümünden ilerleyip, kartonpiyeri duvar olarak kapatılmış bölümü hasara uğratıp açtığı delikten işyerinin 1’inci katına girdiğini anlattı.

banner134
Zanlının konu işyeri içerisindeki çekmecedeki toplam 500 TL bozuk parayı sirkat edip, giriş yaptığı yerden çıktığını anlattı.

Tanık polis, zanlının, 2 Mayıs saat 00.30’da ise, Küçük Sanayi Bölgesi’ndeki Ese Ticaret’in 2. katındaki Güney’e bakan alüminyum penceresini hasara uğratıp, işyerinin zemin katındaki yazar kasa içerisinde muhafaza edilen 800 TL bozuk parayı sirkat ettiğini kaydetti.

Şikayet üzerine, her iki işyerinde incelenen kamera kayıtlarından zanlının kimliğini tespit ettiğini ve derdest emri gereği zanlıyı 4 Mayıs’ta tutukladığını ifade etti.

Tanık polis, kamera kayıtlarının incelenmesine devam ettiğini anlattı ve zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını salimen neticelendirmek için mahkemeden süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki olguları değerlendirdi ve tahkikatın selameti için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75