Para ve telefon kız arkadaşına ait çıktı

banner37

Tatil için gittikleri otelde sinirlendiği kız arkadaşı hakkında “paramı ve cep telefonumu” çaldı diye polise şikayette bulunan Caner Sandıkçı, ‘Amme Fesatçılığı’ndan tutuklandı

banner87
Para ve telefon kız arkadaşına ait çıktı
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde faaliyet gösteren bir otelde kız arkadaşıyla kalmaya giden zanlı Caner Sandıkçı, tatil için beraberlerinde götürdükleri paraları odada bulamayınca kız arkadaşının çaldığını düşünüp, sinirden polise yalan ifade verdi.


Kız arkadaşının tutuklanması ve ifadesinin alınmasının ardından ise olayın aslında öyle olmadığını ve sinirlendiği için yalan ifade verdiğini itiraf eden Sandıkçı, tutuklanarak dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, tanık olarak dinlendi.


Mahkemede yeminli şahadet veren Özmüezzin, zanlının önceki gün meydana gelen “Amme Fesatçılığı” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Özmüezzin, zanlının önceki gün saat 07.00 sıralarında Girne Adli Şubeye giderek, 21 Temmuz tarihinde saat 22.00 sıralarında kız arkadaşı A.Y. ile birlikte KKTC’ye geldiklerini, Girne Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir otele yerleştiklerini, sabah saat 05.30 sıralarında kaldıkları odanın kapısının kilitlenme sesini duyduğunu ve kalkıp baktığında kız arkadaşı A.Y.’nin siyah renk sırt çantasını, çantanın içerisinde bulunan 30 bin TL’yi ve 3 bin 800 TL değerindeki cep telefonunu çalıp gittiğini söylediğini belirterek, aleyhinde şikayetçi olduğunu kaydetti.


Aynı gün A.Y. aleyhinde tutuklama emri temin edilip, konu şahsın Lefkoşa’da tespit edildiğini ifade eden Özmüezzin, A.Y.’nin Adli Şube’ye celp edilip sorgulandığını ve ifadesinde parayla cep telefonunun kendisine ait olduğunu, Kıbrıs’ta kullanması için zanlıya verdiğini söylediğini aktardı.


Özmüezzin, aynı gün zanlı aleyhinde tekrar soruşturma yapıldığını belirterek, ifadesinde eşyaların sahibi olmadığını, parayı odada göremeyince A.Y.’ye sinirlenip böyle bir ifade verdiğini itiraf ettiğini söyledi.


Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ve ülkede turist statüsünde bulunduğunu kaydeden polis, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Yargıç Seran Bensen, huzurdaki şahadeti değerlendirerek, zanlının 10 günü aşmayacak bir süre ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

GUNLUKLERDE 24.07.2019 “GIRNE MAHKEME/ AMME FES” KLASORUNDE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75