Para vermeyen adamı öldüresiye dövdüler

banner37

17 yaşındaki iki erkek çocuk, Lefkoşa Terminal bölgesinde önünü keserek önce sigara ardından da para istedikleri E.Ö.’yü taleplerini reddettiği için ciddi şekilde darp etti

Para vermeyen adamı öldüresiye dövdüler
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 17 yaşındaki S.S. ve A.B., isimli iki çocuk, terminal bölgesinde E.Ö., isimli bir kişinin önünü kesip, önce sigara ardından da para isteyip, talepleri reddedilince sopayla öldüresiye dövdüler.

İki çocuk zanlı, müştekinin cep telefonunu da yere fırlatıp kırdı ve olay mahallinden kaçtı. Müşteki, kanlar içinde yerde yarı baygın halde bulundu. Olayı soruşturan polis, 17 yaşındaki iki zanlıyı tutukladı.

“Çalmak kastı ile tehditle mal talebi”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar S.S. ve A.B, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti. 

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Ergüleç, zanlıların 29 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.00’te Lefkoşa’da umumi bir yer olan otobüs terminali içerisinde Lefkoşa’da ikamet etmekte olan müşteki E.Ö.’ye, “Cebindeki bütün parayı bize vereceksin” deyip, çalmak kastı ile tehditle para talep ettiklerini belirtti.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlıların, müştekinin taleplerini reddetmesiyle, tasarruflarında bulundurdukları toplam uzunluğu 67 santimetre olan demir sopayı muhtelif yerlerine vurup, ciddi şekilde darp ettiklerine vurgu yaptı.

Ergüleç, zanlıların, müştekiye ait Samsung marka cep telefonunu kasten ve kanunsuz olarak yere fırlatmak sureti ile kasti hasara uğrattıklarını da kaydetti.

banner134

Zanlıların yapılan şikâyet üzerine derdest emri gereği tutuklandıklarını ve aleyhlerine soruşturma başlatıldığını belirten Ergüleç, zanlıların vermiş oldukları ifadenin teyit tekzip edilmesi gerektiğini mahkemeye aktardı.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, ayrıca bölgedeki kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini belirterek,  tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88