banner6

Paralar nereden gelip, nereye gidiyor?

banner37

Paralar nereden gelip, nereye gidiyor?
banner151 banner143

PARAYI GÜMRÜĞE BİLDİRDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ… Bensaıdı’yı mahkemeye çıkaran polis, Ercan Havalimanı’ndan önceki gün saat 12.45’te ülkeye giriş yapan zanlının saat 13.15’te çıkış yapmak istediğini ve üzerinde yapılan aramada tasarrufunda 950 Euro para bulunduğunu söyledi ve zanlının bu şekilde sık sık ülkeye giriş yapıp kısa süre sonra ayrıldığını belirtti. Zanlının avukatı ise müvekkilinin parayı gümrüğe beyan ettiğini ve polise de bazı evrak ibrazında bulunduğunu öne sürdü. Mahkeme, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına karar verdi.


Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havaalanı’ndan giriş yaptıktan 15-20 dakika sonra tasarrufundaki 950 bin Euro nakit para ile çıkış yapmak isteyen Ahmad Bensaıdı, Mali Suçlarla Mücadele Amirliği tarafından tutuklandı.

   Zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, Bensaıdı’nın aynı şekilde sık sık ülkeye giriş yaptıktan kısa süre sonra çıkış yaptığını belirtirken, zanlının avukatı, müvekkilinin tasarrufundaki parayı gümrüğe beyan ettiğini ve polise de bazı evrak ibrazlarında bulunduğunu öne sürdü.

   Mahkeme, polisin soruşturmasını tamamlayabilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Zanlı dün mahkemeye çıkarıldı

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Hasan Boşnak’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Yağız Kol, olguları aktardı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kol, zanlı Ahmad Bensaıdı’nın “Para ve Kambiyo Yasasına Aykırı Hareket” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

   Zanlı Ahmad Bensaıdı’nın 28.06.2022 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan saat 12.54’te giriş yaptığına vurgu

yapan Kol, aynı gün saat 13.15’te İstanbul seferi için çıkış yapmak istediği esnada tutuklandığını ve tasarrufunda 950 bin Euro olduğunu mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Yağız Kol, zanlının farklı tarihlerde havalimanından giriş yapıp, aynı şekilde kısa sürede çıkış yaptığına dikkat çekti.

   Kol, tahkikatın yeni başladığını, alınacak ifadeler incelenecek kamera görüntülerinin yanı sıra paranın kaynağının araştıracağını belirtip, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmasını talep etti.   

   Zanlının avukatı Ayşe Khader, müvekkilinin parayı gümrüğe beyan ettikten sonra tutuklandığını ve polise bazı evraklar ibraz ettiğini söyleyerek tutukluluk talebine itirazının olmadığını kaydederken, tahkikat memuru olayı tüm yönüyle soruşturacaklarını vurguladı.  

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.


   

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104