Paraları alırken kameraya yakalandı

banner37

Yılmazköy’deki bir işyerinde N.V.’nin çantasından 5 bin 642 TL nakit paranın sirkat edilmesiyle ilgili A.E., isimli zanlı tutuklandı

Paraları alırken kameraya yakalandı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Yılmazköy’de bir işyerinde N.V.’ye ait çantadan 5 bin 642 TL nakit paranın sirkat edilmesiyle ilgili

zanlı A.E., tutuklandı.

Çantadan parayı alırken kameraya yakalanan A.E.’nin polise suçunu itiraf ettiği, tasarrufunda da bin 108 TL nakit paranın bulunduğu, geri kalan kısmının ise arandığı bildirildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, polis memuru Ferhat Oruç’u tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Oruç, 14 Haziran tarihinde Yılmazköy’de faaliyet gösteren Volkan Latif Elektronik ve Hırdavat Şirketi’nde N.V.’ye ait gri renk el çantasında bulunan 5 bin 642 TL nakit paranın sirkat edildiğini kaydetti.

Polis memuru Ferhat Oruç, aynı gün yapılan geniş çaplı araştırma ve konu işyerine ait güvenlik kameralarından yapılan incelemede bahse konu parayı Yılmazköy’de sakin zanlı A.E.’nin sirkat ettiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Oruç, zanlı A.E.’nin aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini  kaydetti.

Oruç, zanlının üzerinde yapılan aramada tasarrufunda bin 108 TL nakit para bulunarak emare alındığını söyledi.

Mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirten Oruç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Temay Sağer, 3 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75