Paraları kumarda yedi!

Alsancak’taki bir oto yıkamacıda bulunan koltuktan, bir çalışana ait para dolu cüzdanı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Haydar Akyüz’ün, paraları kumarhanede harcadığı tespit edildi

Paraları kumarda yedi!

Ahmet KARAGÖZLÜ

Alsancak’ta bulunan bir oto yıkamacıda, bir çalışana ait cüzdanı çaldığı tespit edilen Haydar Akyüz, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

14 yıldır KKTC’de kaçak olduğu tespit edilen Haydar Akyüz aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis ekipleri, M.Ş.’ye ait olan cüzdanı Alsancak’ta atıl vaziyetteki bir inşaatta tespit etti, ancak cüzdan içerisindeki 370 TL’lik nakit parayı bulamadı.

Daha sonra polise gönüllü ifade veren zanlının, çaldığı parayı bir kumarhanede harcadığını beyan ettiği kaydedildi.

“Sirkat” ve “KKTC’de ikamet izinsiz kalmak” suçlarından tutuklanan zanlı Haydar Akyüz, dün, teminat maksadıyla Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yağız Kol’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kol, zanlının, 23 Ağustos tarihinde, Alsancak’ta meydana gelen “Sirkat” ve “KKTC’de ikamet izinsiz kalmak” suçlarından methaldar olduğunu ifade etti.

Polis memuru Yağız Kol, zanlının, 23 Ağustos’ta, Alsancak’ta, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Star Car Wash isimli oto yıkamacı içerisinde bulunan koltuktan, bahse konu işyerinde çalışmakta olan M.Ş’ye ait cüzdanı ve cüzdan içerisinde bulunan 370 TL nakit paranın yanı sıra bir adet TC nüfus cüzdanı, bir adet KKTC sürüş ehliyeti ve bir adet banka kartını da sirkat ettiğini söyledi.

Cüzdandaki parayı kumarhanede harcadı

Zanlının aynı gün mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandığını belirten Kol, zanlının, söz konusu cüzdan ve cüzdan içerisinde bulunan eşyaların yerini polise söylediğini kaydetti.

Kol, zanlıdan elde edinilen bilgiler ışığında, cüzdanı, Alsancak’ta, Özgür Sokak üzerindeki atıl bir inşaat içerisinde olduğunu tespit ettiklerini ve cüzdanı emare aldıklarını belirtti.

Zanlının 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde polise gönüllü ifade verdiğini belirten Kol, zanlının cüzdan içerisinde bulunan 370 TL nakit parayı kumarhanede harcadığını beyan ettiğini söyledi.

14 yıldır kaçak olarak yaşadığı tespit edildi

Polis memuru Yağız Kol, zanlının, tutuklu olarak bulunduğu sürede, ülkemize 2004 yılında giriş yaptığının tespit edildiğini belirterek, zanlının 2004 yılından itibaren ülkemizde herhangi bir yasal bağının olmadığını mahkemeye aktardı.

Savcı Emine Taşkın, zanlı Haydar Akyüz’ün, KKTC’de ikamet izinsiz olarak yaşadığını ve ülkemizle herhangi bir yasal bağının olmadığını belirterek, 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu da, zanlı Haydar Akyüz’ün, ülkemizde yasal statüsünün bulunmadığını ve bu bağlamda ileride yargılanmadan kaçma ihtimalinin olduğuna dikkat çekerek, zanlının, ileride davaları görüşülünceye kadar, bir ay süreyle, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER