Paraları tuvalete sakladı, 7 ay hapse mahkum oldu

banner37

Yolcu salonunda bulunan Fatima Muradova’ya teslim etmesi için kendisine emanet edilen parayı çalan Begench Halyllayev’in hakkındaki karar açıklandı

banner87
Paraları tuvalete sakladı, 7 ay hapse mahkum oldu
banner99

SUÇLU BULUNDU, MAHKUM OLDU… Ercan Havalimanı’nda çalışan ve Nazar Sadykov tarafından yolcu salonunda bulunan Fatima Muradova’ya teslim etmesi için verdiği 9 bin 800 ABD Doları’nı, çalarak yolcu salonundaki tuvaletin tavanına saklayan Begench Halyllayev, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu ve 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 

Emine UYSAL ÇALUDA


   Ercan Havalimanı’nda çalışan ve Nazar Sadykov tarafından yolcu salonunda bulunan Fatima Muradova’ya teslim etmesi için verdiği 9 bin 800 ABD Doları’nı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan Begench Halyllayev, 7 ay hapis cezası aldı.
   Polis, şikayet üzerine 12 Aralık 2019 tarihinde paranın yarısını zanlının tasarrufunda diğer yarısını ise havaalanının tuvaletinin tavanına saklanmış halde bulmuştu. Mahkemeye çıkarılan Halyllayev, “Şeytana uydum” demişti. 

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.
   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı dava dün karara bağlandı.
   Yargıç Umut İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen tüm davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.
   İnan, sanığın aleyhine getirilen davaların çok ciddi, vahim suçlardan olduğuna dikkat çekti.
   İnan, sanığa işlediği suçun vahametiyle orantılı caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine değindi.
   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, sanığa oybirliği ile 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108