'Paraları zimmetine geçirdiğini kabul etti'

banner37

Çalıştığı marketin deposunda bulunan ürünleri faturasız olarak başkalarına satarak 157 bin TL’lik ürünün parasını cebine atmakla suçlanan Numan Özveren 6 gün daha tutuklu kalacak

'Paraları zimmetine geçirdiğini kabul etti'

Ahmet KARAGÖZLÜ

Çalıştığı Metro Plus isimli marketteki ürünleri faturasız olarak başkalarına satarak 157 bin 260 TL’yi zimmetine geçirdiğini kabul eden Numan Özveren’in tutukluluk süresi, aleyhine devam eden soruşturma kapsamında 6 gün daha uzatıldı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan tutuklanan Numan Özveren dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahimVarol’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Varol, Metro Plus isimli marketin direktörü olan Murat Kaya’nın 6 Ağustos tarihinde Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye gelerek zanlı Numan Özveren aleyhinde şikayette bulunduğunu söyledi.

 

“Birçok ürünü faturasız sattığı tespit edildi”

Varol, söz konusu marketin direktörü Murat Kaya’nın son zamanlarda marketin az kazanç göstermesi üzerine markette ürün sayımı yaptığını ve marketinde çalışan diğer personellerden de yaptığı araştırma sonucunda, ocak ayında marketinde işe aldığı Numan Özveren’in, kasaya herhangi bir bilgi vermeden depoda bulunan birçok ürünü market haricinde satarak kazanç temin ettiğini tespit ettiğini söylediğini anımsattı.

Murat Kaya’nın, olayın ardından zanlının işe başladığı tarihten itibaren marketinde ürün stoku sayımı yaptığını ve bu sayım sonucunda da toplam değerleri 157 bin 260 TL olan alkollü içki, sigara ve çeşitli ürünün eksik olduğunu polise bildirdiğini belirten Varol, söz konusu market direktörünün işletmesinde eksik olan ürünlerin büyük bir çoğunluğunu zanlı Numan Özveren’in sirkat edebileceği iddiasında bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru İbrahim Varol, edinilen ifade ve bilgiler ışığında yapılan ilk soruşturmada, zanlı Numan Özveren’in Şanmar isimli marketin hissedarı olan Hasan Akfırat’a temmuz ayı içerisinde alkollü içki ağırlıklı olmak üzere birçok muhtelif market ürününü faturasız bir şekilde sattığının tespit edildiğini belirtti.

Varol, zanlının işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini, ancak meseleyle ilgili soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirterek, mahkemeden zanlı aleyhine 6 gün daha tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, meseleyle ilgili tahkikatın henüz tamamlanmadığına dikkat çekerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 6 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER