banner6

Paranın bir kısmı bulunamadı 

banner37

Tanya Hassan Rasool'a ait cüzdan ile içindeki 3 bin dolar ve VİSA banka kartını çaldığı ileri sürülen iki kişinin tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı

Paranın bir kısmı bulunamadı 
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da bir üniversite kampüsü içindeki kafeteryada, Tanya Hassan Rasool'a ait cüzdan ile içindeki 3 bin dolar nakit para ve VİSA banka kartını çaldığı ileri sürülen iki kişinin tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı.           

   “Bularak sirkat” suçuyla tutuklanan zanlı 1 Waleed Nidhal Fayez Alshuorah ve zanlı 2 Hanı A.M., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Zehra Yalkut’un huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysu Erginel Burukan, tanık olarak polis memuru İbrahim Bulak’ı dinletti.

    Mahkemede yeminli şahadet veren Bulak, 02.05.2023 tarihinde saat 16.30 raddelerinde bir üniversite içerisinde faaliyet gösteren kafeteryada, Hamitköy'de sakin Tanya Hassan Rasool'a ait 250 TL değerindeki mavi beyaz renk cüzdan ve içerisinde muhafaza edilen 3 bin USD nakit para ve VİSA banka kartının, faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından sirkat edildiğini anlattı.

   Bulak, mesele ile ilgili olarak yapılan kamera kaydı incelemelerinde, meselede bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı 1 Waleed Nidhal Fayez Alshuorah’ın 17.05.2023 tarihinde derdest emri gereği tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Bulak, zanlının ikametgahında yapılan aramada, sirkat edilen cüzdan ve banka kartının bulunarak emare  alındığını, ayrıca zanlı 2’nin 18.05.2023 tarihinde Haspolat’ta tespit edildiğini söyledi.

    Bulak, zanlı 1'in zanlı 2’ye verdiği 500 dolardan kalan 400 dolar nakit paranın zanlı 2’nin tasarrufunda bulunup emare olarak alındığını ifade etti.

   Zanlıların mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini ve ifadelerin teyit ve tekzibi ile aranan emare olduğunu söyleyen Bulak, aleyhlerinde iki gün ek tutukluluk emri talep etti.

   Mahkeme, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104