banner6

Parayı alırken video görüntüsü var

banner37

Cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve ihraç edilmekten kurtaracağı vaadiyle T.N.’den 15 bin TL almakla suçlanan V.A., ‘dolandırıcılıktan’ tutuklandı

Parayı alırken video görüntüsü var
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin V.A., kendisini başka bir isimle tanıtarak, T.N.’den cezaevindeki yakınını tutukluluktan ve sınır dışı edilmekten kurtaracağı vaadiyle 15 bin TL aldığı suçlamasıyla tutuklandı.

“Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan V.A.’nın, T.N.’den 8 bin TL nakit parayı alırken video görüntüsü olduğu belirtildi.

Zanlı V.A., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine ilk etapta 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, zanlı V.A.’nın 28.06.2021 tarihinde saat 14.00 raddelerinde kendisini Veysel Mirza olarak tanıtarak, T.N.’yi dolandırma kastı ile 15 bin TL karşılığında, tutuklu olarak cezaevinde bulunan A.J.’yi tutukluluktan kurtarabileceği ve ihraç edilmesini engelleyeceğini söyleyerek sahtekarlıkla para temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

banner134

Polis memuru Turgay Ok, meselenin 05.08.2021 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve mesele ile ilgili olarak zanlının 11.08.2021 tarihinde Gönyeli'de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Ok, zanlının aldığı toplam 15 bin TL’nin 8 bin TL’sinin zanlıya teslim edilmesi esnasında çekilmiş kamera kaydı olduğunu da mahkemeye aktardı.  
Mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve aranan şahıslar olduğunu belirten Ok, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, suçla bağlantısı olabileceğine bulgu yaptığı zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88