Parayı geri vermesi de kurtarmadı

banner37

Çalıştığı turizm şirketine gelen müşterilerden aldığı parayı makbuza eksik yazarak zimmetine para geçirdiği tespit edilen zanlı Can Culhan, aldığı paraları şirket sahibine geri vermesine rağmen tutuklandı

Parayı geri vermesi de kurtarmadı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Çalıştığı turizm şirketine gelen müşterilerden aldığı parayı makbuza eksik yazarak zimmetine para geçirdiği tespit edilen zanlı Can Culhan, zimmetine geçirdiği parayı şirket sahibine iade etmesine rağmen tutuklandı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat”, “Sahte Belge Düzenleme” ve “Sahte Belgeyi Tedavüle Sürme” suçlarından tutuklanan zanlı Can Culhan, aleyhine yapılan polis araştırmasının tamamlanması üzerine dün mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Gülay Süleymanlar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Tosun, zanlı Can Culhan’ın MTS Turizm Şirketi’nde rehber şefi olarak çalıştığını ve müşterilerden aldığı 270 doları, şirketin makbuzuna 200 dolar olarak yazarak 70 doları zimmetine geçirdiğini söyledi.

Ayrıca zanlının makbuz kesmeden bir başka müşteriden 160 TL aldığını tespit ettiklerini belirten Tosun, şirket sahibinin durumu fark etmesi üzerine zanlıdan izahat istediğini, bunun üzerine de zanlının çaldığı paraları şirket sahibine teslim ettiğini kaydetti.

Tosun, söz konusu şirket sahibinin zanlı aleyhinde şikayette bulunması üzerine mahkemeden derdest emri aldıklarını ve akabinde de zanlıyı tutukladıklarını söyleyerek, zanlı Can Culhan’ın işlediği suçu itiraf ettiğini belirtti.

Zanlı aleyhine yapılan soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Tosun, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanlar ise, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada bir gün yakın polis karakolunda ispat-ı vücut yapmasına, 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin zanlı lehine imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER