banner6

Parayı iade ettiler

banner37

Bir taksicinin düşürdüğü ve içinde 6 bin 665 TL nakit para olan cüzdanı bularak sirkat eden iki kişi teminatla serbest bırakıldı

Parayı iade ettiler
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir taksicinin düşürdüğü ve içinde 6 bin 665 TL nakit para olan cüzdanı bularak sirkat eden iki kişi teminatla serbest bırakıldı.  

“Bularak hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar N.P. (E-38) ve U.Ç. (E-23), dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, 10.08.2021 tarihinde, saat 10.30 sıralarında, Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi park alanı içerisinde N.P. ve U.Ç.’nin, Mağusa’da sakin O.K.Ö’nün düşürmüş olduğu para cüzdanını bulup içerisinde bulunan 5 bin 500 TL, 40 sterlin ve 30 Euro nakit paralarla birlikte çaldıklarını mahkemeye aktardı.

banner134

Polis memuru Erkan Çelik, zanlıların 13 Ağustos’ta kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandığını belirtti. Zanlıların müştekinin zararını tazmin ettiğini ve tahkikatın tamamlandığını söyleyen Çelik, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, ikişer kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88