Park halindeki aracın içinden cüzdan çaldılar

banner37

Lefkoşa’da bir apartmana ait otoparkta meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili yabancı uyruklu üç kişi tutuklandı

Park halindeki aracın içinden cüzdan çaldılar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir apartmana ait otopark içerisinde park halinde bulunan A.Ö.'ya ait araç içerisinden cüzdan ve cüzdan içerisindeki kimlik kartları, sürüş ehliyeti, iki adet banka kartı, üç adet USB, 200 TL ve 70 Euro nakit paranın çalınmasıyla ilgili yabancı uyruklu üç kişi tutuklandı.

Polis, zanlıları güvenlik kamera kayıtlarından tespit etti.

“Hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar A.A.K. (E-21), A.B.B. (E-25) ve O.L.J.G. (E-21) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 14.08.2021 tarihinde, saat 15.00 sıralarında, Lefkoşa’da bir apartmana ait otopark içerisinde park halinde bulunan A.Ö.’ye ait araç içerisinden adı edilene ait cüzdan ve cüzdan içerisindeki bulunan iki adet kimlik kartı, sürüş ehliyeti, iki adet banka kartı, üç adet USB, 200 TL ve 70 Euro nakit para çalındığını belirtti.

Polis memuru Doğukan Can, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen A.A.K. (E-21), A.B.B. (E-25) ve O.L.J.G.’nin (E-21) tutuklandığını anlattı.

Tahkikatın devam ettiğini, aranan emareler, alınacak ifadeler olduğunu belirten Can, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88