banner6

Parlamento, mücadelemizi sürdüreceğimiz bir alan

banner37

Bağımsızlık Yolu İskele Milletvekili Adayı Zekiye Şentürkler, aday olma nedenlerini anlattı:

Parlamento, mücadelemizi  sürdüreceğimiz bir alan
banner150 banner150 banner151

Ceren ÖZBİL

Bağımsızlık Yolu İskele Milletvekili Adayı Zekiye Şentürkler, parlamentoyu sokakta verdikleri mücadeleyi sürdürecekleri bir alan olarak gördüklerini söyledi.

Halka örgütlenme ve mücadele çağrısında bulunan Şentürkler, “uzun yıllardır örgütlü bir şekilde gerek kadın, çocuk ve LGBTI+ hakları, gerek emek sömürüsü, gerek ekolojik talan, gerekse de temel yaşam haklarımız için mücadele vermekteyim. Milletvekilliği adaylığı veya milletvekilliği de uzun yıllardır sürdüğümüz mücadelenin bir parçası…” dedi.

Şentürkler, ayrıca Bağımsızlık Yolu’nun çizmiş olduğu politik alana kulak verilmesi çağrısında da bulundu.

“Uzun yıllardır mücadelenin içindeyim”

Uzun yıllardır örgütlü bir şekilde gerek kadın, çocuk ve LGBTI+ hakları, gerek emek sömürüsüne karşı mücadele verdiğini söyleyen Şentürkler, şu şekilde konuştu:

“1987 doğumluyum. Liseyi Türk Maarif Koleji’nde tamamlamamın ardından University of Hertfordshire, İngiltere’de Muhasebe ve Finans Bölümü’nden mezun oldum. 2011 yılında muhasebe alanında uluslararası imza yetkisi almaya hak kazandım (Association of Certified Chartered Accountant). 11 yıllık çalışma yaşamında çeşitli özel şirketlerde muhasebe ve denetim alanlarında çalıştım. Özel bir muhasebe ofisi ortağı olarak mevcut iş hayatına devam etmekteyim. Evli, 2 çocuk sahibiyim. Baraka Kültür Merkezi aktivistiyim. Baraka Tiyatro ekibinde çeşitli görevlerde bulundum. Argasdi dergisinin hamaliye kurulunda yer almaktayım. Kadın Eğitimi Kolektifi eğitmenlerindendim. Uzun yıllardır örgütlü bir şekilde gerek kadın, çocuk ve LGBTI+ hakları, gerek emek sömürüsü, gerek ekolojik talan, gerekse de temel yaşam haklarımız için mücadele vermekteyim. Milletvekilliği adaylığı ve ya milletvekilliği de uzun yıllardır sürdüğümüz mücadelenin bir parçası… Benim için bu mücadeleyi örgütlü bir şekilde Parlamento’da yürütebileceğimiz alanlardan biri olduğu için aday olmaya karar verdim.”

“Bağımsızlık Yolu’nun çizmiş olduğu politik alana kulak verin”

Seçimin boykot edilmesine yönelik çağrıların nedeninin “sistem” partilerinin bugüne kadar uygulamış oldukları politikalar olduğunu ifade eden Şentürkler, “sistem partilerinin bugüne kadar uygulamış oldukları politikalardan dolayı, halkın tepki olarak ortaya koyduğu boykot çağrılarına saygı duyuyorum. Ancak Bağımsızlık Yolu’nun çizmiş olduğu politik alana kulak verirlerse, onlardan biri olan bizlerin ne için mücadele verdiğimizi anlayıp, seçim günü bu konuda ki fikirlerini değiştirip, tepkilerini Bağımsızlık Yolu’na oy vererek göstereceklerine inanıyorum” dedi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110