Parti zanlısı, 4 gün tutuklu kalacak

banner37

Gönyeli’de 28 kişiyle birlikte evinde parti yaptıkları sırada gerçekleştirilen polis baskınında tasarrufunda yarım gram uyuşturucu bulunan A.A.O., dün mahkemeye çıkarıldı

Parti zanlısı, 4 gün tutuklu kalacak
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

“ARANAN BİR ŞAHIS VAR”… A.A.O., isimli zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının verdiği itiraf nitelikli gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi aynı gün aranmakta olan bir şahıstan aldığını beyan ettiğini belirterek, söz konusu şahsın bulunması durumunda başka emarelere de ulaşılabileceğini dile getirdi.

Gönyeli’de 20 Nisan akşamı evinde 28 kişinin katılımıyla, pandemi kurallarını ve sokağa çıkma yasağını ihlal ederek doğum günü partisi yaptığı için düzenlenen polis baskını sırasında tasarrufunda yarım gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan A.A.O., isimli zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 4 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının verdiği itiraf nitelikli gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi aynı gün aranmakta olan bir şahıstan aldığını beyan ettiğini belirterek, söz konusu şahsın bulunması durumunda başka emarelere de ulaşılabileceğini dile getirdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ramadan Karahüseyin, zanlı A.A.O.’nun “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme”, “Yasal emirlere riayetsizlik” ve “Bulaşıcı hastalıklar yasasına aykırı hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Karahüseyin, Gönyeli’de 20 Nisan 2021 tarihinde, saat 21.20 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından bir ikametgahta eğlence amaçlı parti yapıldığının öğrenildiğini belirterek, söz konusu ikametgahta polisler tarafından arama yapıldığını kaydetti.

İkametgahın kiracısı olduğu tespit edilen zanlıya ait yatak odasında bulunan dolap içerisinde yaklaşık

banner134
yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan folyo parçasının bulunduğunu dile getiren Karahüseyin, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Karahüseyin, uyuşturucu madde bulunmasının ardından Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bilgi verildiğine işaret ederek, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından bahse konu ikametgahın ziyaret edildiğini ve emare olarak alınan maddeler ile zanlının teslim alındığını anlattı.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının söz konusu maddeyi aynı gün aranmakta olan bir şahıstan aldığını beyan ettiğini söyleyen Karahüseyin, aranan şahıs hakkında arama çalışmalarının devam ettiğini ve bu şahsa ulaşılması durumunda yeni emarelere de ulaşılabileceğini vurguladı.

Karahüseyin, zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini belirterek, soruşturmanın devam ettiğini, maddenin Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderildiğini ve sonuçlarının beklendiğini kaydetti. 

Serbest kalması durumunda zanlının tahkikata olumsuz yönde etki edebileceği üzerinde duran Karahüseyin, zanlının 4 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75