Parti zanlısı, teminatla serbest kaldı

banner37

Gönyeli’de 28 kişiyle birlikte evinde parti yaptıkları sırada gerçekleştirilen polis baskınında tasarrufunda yarım gram uyuşturucu bulunan A.A.O., tutuksuz yargılanacak

Parti zanlısı, teminatla serbest kaldı
banner8

Ahmet UÇAR

Gönyeli’de 20 Nisan akşamı evinde 28 kişinin katılımıyla, pandemi kurallarını ve sokağa çıkma yasağını ihlal ederek doğum günü partisi yaptığı için düzenlenen polis baskını sırasında tasarrufunda yarım gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan  zanlı A.A.O., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polis, zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini belirterek, öte yandan ülkemizde öğrenci statüsüyle bulunduğunu anlattı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ramadan Karahüseyin, zanlı A.A.O.’nun “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme”, “Yasal emirlere riayetsizlik” ve “Bulaşıcı hastalıklar yasasına aykırı hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Karahüseyin, Gönyeli’de 20 Nisan 2021 tarihinde, saat 21.20 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından bir ikametgahta eğlence amaçlı parti yapıldığının öğrenildiğini belirterek, söz konusu ikametgahta polisler tarafından arama yapıldığını kaydetti.

İkametgahın kiracısı olduğu tespit edilen zanlıya ait yatak odasında bulunan dolap içerisinde yaklaşık

banner134
yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan folyo parçasının bulunduğunu dile getiren Karahüseyin, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Karahüseyin, uyuşturucu madde bulunmasının ardından Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bilgi verildiğine işaret ederek, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından bahse konu ikametgahın ziyaret edildiğini ve emare olarak alınan maddeler ile zanlının teslim alındığını anlattı.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının söz konusu maddeyi aynı gün aranmakta olan bir şahıstan aldığını beyan ettiğini söyleyen Karahüseyin, zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini belirtti.

Karahüseyin, soruşturmanın tamamlandığına ve zanlının ülkede öğrenci statüsüyle kaldığına işaret ederek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkmaktan men edilmesi, haftada bir gün en yakın polis karakoluna imza vererek ispat-ı vücutta bulunması, 10 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı bir kefilin zanlı için 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75