banner6

'Partizanlık içeren her karara karşıyız'

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediye Meclis grubunun geçtiğimiz üç yılda Gazimağusa’nın menfaatlerine olan her karara ve projeye olumlu oy verdiğini, ancak belediyeyi zarara sokacak, Gazimağusa’nın gelişimine katkısı olmayan ve partizanlık içeren her karara da karşı durduğunu vurguladı.

'Partizanlık içeren her karara karşıyız'
banner99

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, “Belediye Başkanı İsmail Arter’in çalışmalarında doğru ve şeffaf davranmadığı sürece her zaman Gazimağusa halkının ve belediyenin menfaatlerini koruyan CTP’li Belediye Meclis üyelerini karşısında bulacağını” kaydetti.

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu’nun dün yaptığı yazılı başka bir açıklamada, Gazimağusa Belediye Meclisi’nde UBP, DP ve TKP Yeni Güçler’li üyelerin olumlu ve CTP’li üyelerin olumsuz oylarıyla oyçokluğu ile onaylanan EK Bütçe ile Gazimağusa Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde borç batağına sürükleneceğini belirttiği ifade edilen açıklamada, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in iddiaların doğru olmadığını söylediğine ve kendilerini yalancılıkla suçladığına dikkat çekildi.

CTP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gazimağusa Belediyesi Haziran 2017 Ek Bütçesi’nde 10 farklı kalemdeki eksikliği gidermek için 8,810,000 TL ilave gider öngörülüyor. Bunu karşılamak için de 8,810,000 TL’lik kısa ve uzun vadeli borçlanma öngörülüyor. Bütçe tekniğini biraz bilenler için çok açık olan şudur ki Belediye 10 farklı gider kalemindeki eksikleri ödeyebilmek için 8,810,000 TL borçlanacaktır. Bunun neresi yalan? Yine açıklamamızda belediyeye aşırı personel istihdam edildiğini belirttik. Şu anda bordrolu geçici ve kadrolu 400 personelin ve hizmet alımı kaleminden ödenen ve sigorta, ihtiyat sandığı ödenmeyen yani sosyal güvencesiz 80 çalışanın olduğunu belirttik. Bu da mı yalan? Yine açıklamada UBP, DP ve TKP Yeni Güçler’li üyelerin ek bütçeye olumlu oy, CTP’li üyelerin ise olumsuz oy verdiğini söyledik. Bu da mı yalan? Belediyede tüm uyarılarımıza rağmen 80 işçinin sosyal güvencesiz, hizmet alımı kaleminden ödenerek çalıştırıldığı da mı yalan?”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 17:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104