Pasaportu kendinden önce Güney’e geçmiş

banner37

Ülkeye turist olarak gelen ve ertesi günü Güney Kıbrıs’a kaçak yollarla geçmeye çalışan zanlı Ammar Harmouch, görevli askerler tarafından yakalanarak polise teslim edildi

Pasaportu kendinden önce Güney’e geçmiş
banner90
banner8

“Pasaportum Güney’e giden Lübnanlı çiftte”… Mahkemede söz hakkı alan zanlı, pasaport ve eşyalarının kendisinden bir gün önce ülkeye giriş yapan Lübnanlı çiftin tasarrufunda olduğunu ifade ederek, onların da aynı yolla Güney’e geçiş yaptığını anlattı.

Ahmet UÇAR

Ülkeye turist olarak gelen ve ertesi günü Güney Kıbrıs’a kaçak yollarla geçmeye çalıştığı sırada görevli askerler tarafından fark edilip, yakalanan Ammar Harmouch, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

banner134

Mahkemede konuşan zanlı, pasaport ve eşyalarının kendisinden bir gün önce ülkeye giriş yapan Lübnanlı çiftin tasarrufunda olduğunu ifade ederek, onların da aynı yolla Güney’e geçiş yaptığını anlattı.


Polis, zanlının pasaportunun arandığını, tahkikatın yeni başladığını söyledi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.


 Tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Polis Memuru Erkan Çoban, zanlı Ammar Harmouch’un ülkemize 29 Temmuz’da turist statüsünde PCR testi negatif olarak giriş yaptığını belirterek, giriş yapmasının ardından 1 gün sonra saat 23.15 raddelerinde Alayköy'de 1. Derece Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalıştığı esnada görevli askerler tarafından suçüstü yakalanarak polise teslim edildiğini kaydetti.


Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve zanlıya ait pasaport ve eşyaların hâlâ aranmakta olduğunu dile getiren Çoban, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75