banner6

Patronunu 8 yerinden yaraladı

banner37

Patronunu 8 yerinden yaraladı
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta çarşıda bulunan bir dükkanda, kamera sistemi takmaya giden TEKNOSİS Ltd. işvereni Oğuz Uncu’yu vücudunun muhtelif yerlerini tornavidayla yaralayan Hasan Kavuzkoz, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde üç günlük tutukluluk emri alındı.

   “Taammüden katilliğe teşebbüs”, “Silahlı soygun”, “Yaralama”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Şükrü Baz’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Baz, 16.05.22 tarihinde saat 15.15’te Güzelyurt’ta Şht. Münür Dilaver Sokak’ta faaliyet gösteren Teknosis Ltd isimli iş yeri içerisinde Lefke’de sakin Hasan Kavuzkoz’un eşine ve çocuğuna sövdüğü gerekçesi ile elinde tuttuğu toplam 19 santim uzunluğundaki plastik saplı tornavidayı öldürmek kastı ile iş vereni olan Güzelyurt’ta sakin Oğuz Uncu’nun başına, ensesine, sırtına ve ellerine toplam 8 kez sokup adı edileni öldürmeye teşebbüs ettiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Şükrü Baz, zanlının, Oğuz Uncu’nun tasarrufunda bulunan 300 TL parayı öldürme tehdidi ile aldıktan sonra, dükkanın üst katında tavan arasında bulunan giriş kapısını eli ile kasten çekerek kırıp 100 TL hasara uğratıp, açtıktan sonra tavan arasında muhafaza edilen bin 500 TL değerindeki Eurocam marka görüntü kayıt cihazını sirkat ettiğine dikkat çekti.

   Baz, Oğuz Uncu’nun Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını ve hayati tehlikesinin olmadığını kaydetti.

   Baz, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini ancak ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, ayrıca aranan emareler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu anlattı.

   Alınacak ifadeler olduğunu ve zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirten Baz, tahkikatın selameti için zanlının üç gün süre ile poliste kalmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 10:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104