Pazar esnafı, Covid 19 testi gerginliği yaşadı

banner37

Lefkoşa’nın pazar esnafı dün Covid 19 testlerini yaptırmak için hastaneye gitti ancak sağlık ekiplerinin bilgisi olmadığından testlerini yaptıramadı. Duruma tepki gösteren esnafın yardımına Sağlık Bakanı Pilli yetişti

banner87
Pazar esnafı, Covid 19  testi gerginliği yaşadı
banner90
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

   Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi polikliniğinde dün kısa süreli karmaşa yaşandı.

   Lefkoşa’nın Açık Pazar esnafı, zorunlu kılınan Koronavirüs testini yaptırmak için dün polikliniğin önüne gitti ancak hastane personelinin durumdan haberdar olmaması gerekçesiyle testleri yapılamadı.

   Durumun Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye bildirilmesi sonrası sorun çözüldü ve pazar esnafının Koronavirüs testleri yapıldı.

   Kıbrıs Türk Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garapli, belediye pazarının 17 Mayıs’ta açılacağı kararının ardından bütün esnaftan test istendiğini belirterek esnafın dün Sağlık Bakanlığı’na gidip test için kayıt yaptırdığını vurguladı.

   Garapli, hastane personelinin bu durumdan haberi olmadığını ve hazırlıksız yakalandıklarından dolayı testleri yapamadıklarını ancak sorunun birkaç saat içerisinde çözüldüğünü söyledi.

   Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi polikliniği önüne yığılan kalabalık test yaptırabilmek için sosyal mesafeyi de unuttu. Bir birlerine temas eden ve sosyal mesafeyi hiçe sayan Pazar esnafı, test yaptırmak için polikliniğin önüne yığıldı.

   LTB Başkanı Mehmet Harmancı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yaşanan sıkıntıların aşıldığını, Açık Pazar esnafının testlerinin dün olduğu gibi bugün de yapılacağını açıkladı.

   Harmancı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye de sorunun çözümlenmesi için gösterdiği işbirliği ve dayanışma için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75