banner6

Pazar fiyatları, marketleri aratmıyor!

banner37

Pazar yerlerinde bile her şey ateş pahası. Yenierenköy’de kurulan pazarda, sebze ve meyve fiyatları dudak uçuklattı. Vatandaşlar, fiyatların yüksekliğinden, pazar esnafı da satışların azlığından şikayet etti

Pazar fiyatları, marketleri aratmıyor!
banner8

Ayşe BULUT

Ülkemizde sebze ve meyve fiyatları çıldırmış durumda. Ucuzluğu nedeniyle vatandaşların daha çok rağbet ettiği pazarlar, günümüzde, marketleri aratmıyor.

Diğer bölgelerde olduğu gibi Yenierenköy’de kurulan pazar yerinde de her şey ateş pahasıydı. Vatandaşlar, fiyatların yüksekliğinden, pazar esnafı da satışların azlığından şikayet etti.

Pazarda, domatesin kilosu 15 TL’den satıldı. Kolokas 15 TL, soğan 6 TL, salatalık 4TL, yeşillikler 2.5-4 TL, meyveler ise 17-20 TL’den alıcı bekledi.

Alışveriş için pazara giden vatandaşlar, her şeyin çok pahalı olduğunu belirterek, marketlerden farkı olmadığına dikkat çekti.

Geçmişte kilo ile aldığı ürünleri günümüzde fiyatından dolayı taneyle almak durumunda kaldıklarını anlatan vatandaşlar, yetkililerden piyasayı ucuzlatmasını istedi.

Pazar esnafı da hayat pahalılığından dolayı vatandaşın alım gücünün azaldığını ve pazara gelen kişi sayısının da düştüğünü ifade ederek, zor durumda olduklarından yakındı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104