Pazarcının gözü de yılbaşı alışverişlerinde

banner37

Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, satışlarda henüz bir artış yaşanmadığını, fakat önümüzdeki günlerde memurun da 13. maaşını almasıyla pazara yılbaşı bereketinin gelmesini beklediklerini söyledi

banner87
Pazarcının gözü de yılbaşı alışverişlerinde
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Ülkemizde yaklaşık 2 bin 500 kişiye ekmek sağlayan pazarcılık sektörünün de sorunları var. Döviz kriziyle birlikte yükselen ancak bir türlü düşmeyen fiyatlar karşısında alım gücü düşen vatandaşın, pazara dahi eskiden olduğu gibi uğramaması, bu sektörün de gelir kaybına yol açtı.

Pazarcılar, umudunu yeni yıl alışverişlerine bağladı.

Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, satışlarda henüz bir artış yaşanmadığını, fakat önümüzdeki günlerde memurun da 13. maaşını almasıyla pazara yılbaşı bereketinin gelmesini beklediklerini söyledi.

Pazarcılık sektörünün KKTC’nin kalbi olduğunu belirten Garabli, vatandaşa, tüm ürünlerde farklı kalite ve fiyat alternatifi sunduklarını anlattı.

Yenal Garabli, sektörün, kendi yönetimleri altında olması gerektiğini savunarak, “Bazı belediye zabıtaları insanlara başkasının yerini veriyor. Bu yüzden yerli üreticiler kendi malını satacak yer bulamıyor” dedi.

Eylem kapıda

Birliğin yaklaşık 150 üyesi olduğunu, kimin pazarcı olduğunu çok iyi bildiklerini ifade eden Garabli, kendilerinin yönetimde olmasını istemeyen bazı belediyeler bulunduğunu iddia etti.

Garabli, yönetimin kendilerine verilmemesi durumunda yeni yılla birlikte eylem planını devreye koyacaklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108