Pazarlamacılıktan patronluğa yükseldi

banner37

Sağlık Bakanlığı literatüründe ‘kolojen içerikli balık takviye edici gıda’ olarak yer alan kozmetik ürününü ülkeye ithal eden 25 yaşındaki Merve Dağtekin, kendini en genç girişimci olarak tanımladı

Pazarlamacılıktan patronluğa yükseldi
banner99

FİRMA SAHİBİ OLDU… Kurduğu VivaVeta isimli sağlık ve kozmetik firmasıyla, merkezi Türkiye’de bulunan şirketin KKTC temsilciliğini yapan Merve Dağtekin, Sağlık Bakanlığı literatüründe ‘kolojen içerikli balık takviye edici gıda’ olarak yer alan ürünü Kıbrıs’a getiren ilk kişi olduğunu söyledi. Dağtekin, pazarlamacılıkla başladığı işte, kendi firmasının patronu olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Serap ŞAHİN


Sağlık Bakanlığı literatüründe ‘kolojen içerikli balık takviye edici gıda’ olarak geçen kozmetik ürününü, kurduğu şirketle KKTC’ye getiren 25 yaşındaki Merve Dağtekin, kendisini en genç girişimci olarak tanımladı.


Merkezi Türkiye’de olan şirketin KKTC Temsilciliği’ni alan ve söz konusu ürünü, kurduğu ViaVeta isimli sağlık ve kozmetik firması aracılığıyla ülkeye getiren Dağtekin, pazarlamacılıkla başladığı işinde patronluğa yükselen öyküsünü KIBRIS’a anlattı.


Dağtekin, kendi işini yapmak isteyen gençlere adım atmaları konusunda korkmamalarını ve cesaretli olmalarını önerdi.

“İlk etapta zorlu bir süreçten geçtim”


Ailesiyle birlikte yaşayan 25 yaşındaki Merve Dağtekin 2017 yılında üniversiteden mezun olunca sonrasında büyük bir işsizlik yaşadı.


Bir yıl önce yaptığı işle tanıştığını ifade eden Merve Dağtekin’in ViaVeta isimli sağlık ve kozmetik firması bulunuyor.


Türkiye merkezli firmanın ilk etapta dağıtıcılığını yaptığını ve sonra yaşanan gelişmelerle Kıbrıs Temsilciliği’ni aldığını kaydeden 25 yaşındaki Merve Dağtekin, “Ticaretin T’sini dahi bilmediğimden ilk etapta zorlu bir süreç yaşadık. Arabada uyuduğumuz günler oldu” dedi.

banner134

Sağlık ve kozmetik adı altında hem insanlara distribütörlik sağlayarak iş yapmalarına yardımcı olduğunu, hem de insanların daha kaliteli ürünler kullanmasını sağladıklarını ifade eden Dağtekin, “Daha iyi bir imkânım olmadığının farkındaydım. Kötü bir özgeçmişim olmamasına rağmen aylarca iş aradım. Bulduğum işler de bana uygun değildi” ifadesini kullandı.

“En genç girişimci olduğumu düşünüyorum”


25 yaşında firma sahibi olarak adada en genç girişimci olduğunu ifade eden Dağtekin, firmayı kuralı 8 ay olduğunu ve bu süreçte çok güzel müşteriler kazandığını söyledi.


Türkiye merkezli firmanın Kıbrıs temsilciliğini yaptığına işaret eden Merve Dağtekin, şirketin global olduğunu dünyanın birçok yerinde temsilcilikleri olduğunu kaydetti.


Çalıştığı alanda birçok ödül ve başarı belgesi aldığına dikkat çeken Dağtekin, “Benim bu işe katılmamı sağlayanlar şu an benimle gurur duyuyor. Özellikle gençler, korkuları yüzünden birçok şeyden vazgeçiyor. Çünkü onlara okullarda vizyon ve misyon yüklenmiyor. Yetenekli bir insan değildim, hiç olmadım. Bunu yapmasaydım en kötü işsiz Merve’ye geri dönecektim” şeklinde konuştu.

“Kendi işini yapmak isteyenler korkmasın”


Dağtekin, kendi işini yapmak isteyen gençlerin korkmamalarını önererek, “Bir şey yapmak istiyorlarsa yapsınlar. Ben bu kadar büyük bir adım atmasaydım belki şu an bu kadar güzel bir hayat yaşayamazdım” dedi.


Kişisel bakıma yönelik ürün satışında dağıtıcı olmak isteyen kişilerin sosyal medyadan veya 0548 838 27 29 no’lu telefondan kendisine ulaşabileceklerini söyleyen Dağtekin, konuşmasında şunları kaydetti:


“Network Marketing çok fazla eleştiriye uğramış bir sistem. İnsanların bilmediği bir şey var. İçine girmeden bilemezsiniz. İnsanlar ekonomik özgürlüğünü bu şekilde kazanabilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75