banner6

Pazarlığı bırakın, memleketi yönetin!

banner37

Pazarlığı bırakın,  memleketi yönetin!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ), dün Serbest Liman Bölge Müdürlüğü’nde “yasa dışı uygulamaların” devam ettiği gerekçesiyle 2 saatlik uyarı grevi yaptı.
   KAMU-İŞ’in öncülüğünde serbest limanda görevli çalışanlar, saat 10.00 ile 12.00 arasında iş bıraktı.

   Grev sırasında, “Yasaya aykırılığa son ver” yazılı pankart açıldı, çeşitli sloganlar atıldı.

   KAMU-İŞ Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, basına açıklama yaptı.

   Serdaroğlu, tüm uyarılarına rağmen serbest limanda yasa dışı uygulamaların devam ettiğine vurgu yaptı ve hükümete “Pazarlığı bırakın, memleketi yönetin” çağrısı yaptı.
   Serdaroğlu, yeni hükümet içerisinde ülke ve kurumun menfaatlerine aykırı olarak serbest limanın pazarlık konusu edildiğini belirterek, kurumun yanlış uygulamalar sonucu alacaklarını tahsil edemediğini vurguladı.
   Serdaroğlu, kurumun batma noktasına getirildiğine dikkat çekerek, şöyle devam etti:
   “Hükümet edenler, maalesef yaşadıkları olumsuzlukları tecrübe haline getirmemektedir.

   Aldığımız duyumlara göre, hükümet içerisinde Serbest Liman Bölge Müdürlüğü yine pazarlık masasına konuldu. KAMU-İŞ olarak, hiçbir kurumumuzun pazarlık konusu edilmesini kabul edemeyiz.

   Atanan yeni Yönetim Kurulu, atanmalarının üzerinden uzun süre geçmesine rağmen hiçbir uygulamayı yapamıyor. Sebebi de hükümet edenler tarafından açıkça bilinmektedir.
   Bilmezlerse öğrensinler artık. Bu kurum sanayi işlerinden sorumlu bakanlık tarafından idare edilir ve yönetilir. Eğer ille de bu kurum isteniyorsa, o ilgili merci ya da ilgili parti, Ekonomi Bakanlığı’nı alacak.
   Bizim derdimiz, hangi siyasi parti ya da kimlerin müdürlüğü yöneteceği değildir. Bizim derdimiz ve gailemiz; müdürlüğün ve çalışanların geleceğidir.
   Memleket batıyor! Artık bırakın birbirinizle pazarlık yapmayı, bırakın birbirinizle kavga etmeyi… Memleketi yönetin. Hala siz neyin derdindesiniz? Hükümeti kuracağınız yerde, müdürlüğü kim alacak kavgası yapıyorsunuz. Buna hakkınız yok!
   Yasal değişiklik yapılacakmış. Uzun süredir yapamadığınızı gördünüz. Halen bu tartışmayı yaşatmaya hakkınız yok. Yapacağınız öncelikli birçok yasa değişikliği var. Önce onları yapın, sonra sıra gelsin Serbest Liman Yasası’nı değiştirmeye…

   Hal Yasası’nı yapın. Belediyeler Reformu’nu daha yapmadınız. Faiz Yasası’na el atın. Sizin göreviniz ve önceliğiniz bu yasaları değiştirmektir.
   Yönetin artık! Yönetemeyeceksiniz, anlaşamayacaksanız, başlamadan biteceğinizi bildiğiniz bir şeyi başlatmayın.
   Gaileniz toplum olsun. Memleket olsun. Kimin hangi kurumu alıp yöneteceği değil. Bırakın siyasi popülizmi, siyasi rant elde etmeyi. Usandırdınız artık! Kendinizin varlığını bile sorgulatır duruma getirdiniz. Yeter artık!
   Sizin yüzünüzden bu kurum, 152 bin doları tahsil edemiyor. Devlette para yok diyorsunuz, pul ve birçok harçtan kurumun alacağı ve size gelecek parayı reddediyorsunuz. Sonra ‘paramız yok’ diyorsunuz, kurum para alacağı yerde, sizin yaptığınız yanlış uygulamalar sonucu şirketlerin taleplerine cevap verememektedir.

   Yasal süreçte cevap veremediği için de tazminat ödemekle karşı karşıya kalıyor. Kurumu, para alacağı yerde para verecek duruma getiriyorsunuz. Yazıklar olsun.”
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104