PCR eziyeti bitmiyor!

banner37

Vatandaşın PCR çilesi bitmek bilmiyor. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki PCR test merkezinde dün yine izdiham yaşandı. Kavurucu sıcakta kuyrukta bekleyen çoluk, çocuk, genç, yaşlı, herkes buna isyan ediyor

PCR eziyeti bitmiyor!
banner99

Ahmet UÇAR

“BU, İNSANLIĞA AYKIRI”… 40 derece sıcaklıkta gölgeliğin de bulunmadığı PCR test sırasında bekleyen onlarca vatandaş, bu duruma isyan etti. Vatandaşlar, “Bu çile ne zaman bitecek? Bu, insan haklarına da aykırı. 40 dereceyi aşkın sıcakta sağlığımızdan da olacağız. Bu insanlığa aykırı. Bakın burada çocuklar, yaşlılar var. Ne bir su dağıtımı, ne gölgelik var” dedi

Vatandaşın PCR çilesi bitmek bilmiyor. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki PCR test merkezinde dün yine izdiham yaşandı.

Çoğunluğu Türkiye’ye gidecek olan yolcular ve askerlerden oluşan kalabalık, saatlerce kavurucu güneşin altında sırasının gelmesini beklerken, çocuklar da aileleriyle birlikte aynı işkenceyi yaşadı.

banner134
İki bölümden oluşan PCR test merkezinin bir bölümünde, barkot almak için uzun bir kuyruk oluşurken, diğer bölümünde de barkotlarını aldıktan sonra test yaptırmak için sıraya giren kişilerden oluşan büyük kalabalık, sırada işkence çekenler kadar, bu manzarayı görenleri de üzüyor.

40 dereceyi aşkın sıcakta gölgeliklerin de bulunmadığı bir ortamda, PCR test sırasında bekleyen vatandaşlar, bu duruma isyan etti.

Vatandaşlar, “Bu çile ne zaman bitecek? Bu, insan haklarına da aykırı. 40 dereceyi aşkın sıcakta sağlığımızdan da olacağız. Bu insanlığa aykırı. Bakın, burada çocuklar, yaşlılar var. Ne bir su dağıtımı var, ne gölgelik var. Hiçbir şey yok. Sadece üstümüzdeki köprünün oluşturduğu gölgeye sığınmaya çalışıyoruz. Yetkililer, bu duruma artık bir son versin” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 hafta Önce

Yazik

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75