banner6

PCR işkencesi geri döndü!

banner37

Vaka sayılarındaki artış, PCR test kuyruklarını da geri getirdi. Antijen testi pozitif çıkan ya da temaslı olduğu için PCR yaptırması zorunlu olan kişiler, ücretsiz olarak test yaptırabileceği Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki merkeze akın ediyor ve burada uzun kuyruklar oluşuyor

PCR işkencesi geri döndü!
banner151

Ahmet UÇAR

Ülkemizde vaka sayılarındaki artışa paralel PCR çilesi geri döndü. Antijen testi pozitif çıkan ya da temaslı olduğu için PCR yaptırması zorunlu olan kişiler, ücretsiz olarak test yaptırabileceği Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki merkeze akın ediyor ve burada uzun kuyruklar oluşuyor.

PCR’ın ücretsiz yapıldığı merkezlerden biri olan Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki merkezde onlarca kişi, test kuyruğunda çile dolduruyor.

Hem Covid- 19 testi pozitif olan kişilerin, hem de temaslı durumundaki vatandaşların aynı sırada beklemesi ise bulaş riski nedeniyle büyük endişe yaratıyor.

Lefkoşa Fuar Alanı’na dün sabah saatlerinde test yaptırmaya giden vatandaşlar, sıra kuyruğuna tepki gösterdi.

Sırada özellikle çocukların beklemesi ise okullardaki Covid- 19 vaka ve temaslı sayısındaki durumu akla getiriyor.

Test yaptırmak için saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar, şikayetlerini şöyle anlattı:

 “Geçmişe geri döndük. İki- üç ay önce ülkede test kiti yok diye saatlerce sıra bekliyorduk ve yine böyle kuyruklar oluşuyordu.

Şimdiyse PCR testi yaptırmak isteyen temaslı ve pozitif kişilerden dolayı aynı yoğunluk yaşanıyor.

İki durumda da sistemsizlik var.

Ülkede o kadar vaka artışları oluyor, vakalarda her gün yeni bir rekor kırılıyor ama insanların nasıl rahat bir şekilde test yaptıracağını düşünmüyorlar.

Virüs kapmadıysak bile bu sırada birilerinden mutlaka kapacağız.

Vakalar artıyorsa doğal olarak temaslılar da artıyor. Hem bileklik almaya gelenler, hem test yaptırmak isteyenler, hem de pozitif kişiler aynı sırada.

 Buna bir çözüm bulmaları lazım.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozsay
Ozsay - 13 ay Önce

Blleklik takilacaklar ayri bir yerde pcr ve antijen testleri ayri bir yerde olmali ki bulas engellenebilsin.insanlar maalesef mesafe kurallarini es geciyor.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104