banner6

PCR testi yaptırmamak için sahte rapor hazırlıyorlar

banner37

Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isteyen bir kişi görevliye sahte PCR test sonucu gösteren rapor sundu, suç ortağı olarak yakalanan arkadaşı her şeyi itiraf etti, polis bağlantılı başka kişilerin de arandığını açıkladı

PCR testi yaptırmamak için sahte rapor hazırlıyorlar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isteyen ve sahte PCR test sonucu ibraz eden R.P. ve ona sahte belgeyi temin ettiği itirafında bulunduğu belirtilen C.E.B. tutuklandı. Polis, meseleyle bağlantılı başka kişilerin de arandığını açıkladı.

banner134


“Sahte evrak düzenlemek” ve “Sahte evrağı tedavüle sürmek” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 18.11.2021 tarihinde KKTC’de turist olarak bulunan zanlı R. P.’nin, arkadaşı olan zanlı C.E.B.’nin aracılığı ile daha önceden temin etmiş olduğu bir özel hastanede yapılmış gibi görünen sahte PCR testini, Ercan Havalimanı’nda, havayolları yer hizmetlerinde görevli memura ibraz ederek, sahte belgeyi tedavüle sürdüğüne vurgu yaptı.


Aydoğanlı, aynı gün söz konusu özel hastaneden yapılan araştırmada zanlıların adına herhangi bir PCR testi yapılmadığını hatta kayıtlarının dahi olmadığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Zanlıların aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlı 2’nin gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Aydoğanlı, mesele ile ilgili aranmakta olan kişiler bulunduğunu belirtti.


Aydoğanlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların poliste üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104