banner6

Pencereden uyuşturucu attı 2 yıl hapse mahkum oldu

banner37

Pencereden uyuşturucu attı 2 yıl hapse mahkum oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa mahkemelerinde davaları olan tutukluların bulunduğu polis hücresinin penceresinden 12 gram sentetik uyuşturucuyu tutuklulara vermek üzereyken yakalanan Fuat Demirtaş, iki yıl hapis cezasına mahkum edildi.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

   Kararı okuyan Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın işlediği suçların çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna değinip, olgulara bakıldığında sanığın 12 gram kimyasal uyuşturucuyu hücrede bekleyen tutuklulara atmaya çalışırken yakalandığına vurgu yaptı.

   Katip, uyuşturucunun kimyasal olmasını, azımsanmayacak miktarda oluşunu ve sanığın söz konusu uyuşturucuyu hücrede bekleyen tutuklulara vermeye çalışmasını aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110